slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

100-lecie

Szanowni Państwo,

W maju 2015 roku Dyrektor I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego Pani Beata Trzcińska-Staszczyk powołała zespół roboczy do spraw organizacji obchodów 100-lecia I LO w roku 2016.

W związku z przygotowywanymi do stulecia szkoły, gorąco prosimy absolwentów o nadsyłanie wspomnień z czasów szkolnych na adres: 100lecie@czart.pulawy.pl. Wspomnienia nie mają limitu stron, prosimy je podpisać imieniem oraz  nazwiskiem (również panieńskim) oraz dodać rok zdanej matury. Prosimy, także o nadsyłanie materiałów archiwalnych w postaci zdjęć i wszlkiego rodzaju skanów. Zespół redakcyjny nie będzie wnosił żadnych poprawek do nadesłanych materiałów bez wiedzy i zgody autorów tekstów.

Państwa uwagi dotyczące obchodów 100-lecia I LO prosimy kierować na wskazanego wyżej maila.

Z poważaniem,

Dyrekcja I LO oraz zespół ds. obchodów 100-lecia I LO.

 

 

 

 


01.06.2016


01.06.2016


23.05.2016 r. Dzień na „sto par”

Po raz kolejny uczciliśmy obchody 100-lecia Liceum „na sportowo”.  Na długiej przerwie na boisku szkolnym zaplanowaliśmy wydarzenie „100 par tańczy Belgijkę na stulecie szkoły”. Pogoda dopisała, uczniowie też nie zawiedli. W atmosferze radości i wspólnej zabawy 114 par tańcem włączyło się w obchody jubileuszu szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w dzisiejszym przedsięwzięciu! 

 


24.04.2016 r. Koncert Pani Danuty Błażejczyk


21.03.2016 r. "100 basenów na 100-lecie'

 


3.03.2016 r. "100 litrów krwi na 100-lecie szkoły"

Pod hasłem "100 litrów krwi na 100-lecie szkoły" przeprowadzona została kolejna Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Jak co roku uczestniczyli w niej zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W tę inicjatywę włączyli się także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Puławach oraz uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych. W akcji udział wzięły 104 osoby, z czego do pobrania krwi zostało zakwalifikowanych 50 osób. Łącznie udało się zebrać aż 22,5 litra krwi!

Finał akcji w listopadzie!


05.02.2016 r. „Next ex”, czyli bardzo współczesna sztuka Juliusza Machulskiego

Spektakl opowiada o próbach córki przedstawienia swoim rodzicom – kolejnego już – narzeczonego. Jak się okazuje, żaden dotychczasowy kandydat nie spełniał oczekiwań ojca.
Uczniowie i pracownicy naszej szkoły mogli zobaczyć tę niesamowitą sztukę już po raz drugi. Premiera odbyła się 6 października 2015 r. w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”.
Nad realizacją dzieła Machulskiego pracowali aktorzy Teatru ILO. W rolę bohaterów wcielili się: Alicja Rzepka - Zyta, Kamil Kapciak - Karol, Jakub Dzik – Marcel, Aleksandra Grabowska - Marysia, Maciej Synowiec – Eustachy, Nina Stawska – Kika . Osobą nadzorującą oraz reżyserem spektaklu była pani Beata Burecka. Aktorzy przygotowywali się od marca 2015 roku, poświęcając swój wolny czas w ciągu całego tygodnia, również w soboty i ostatnie dni wakacji. W piątek, tj. 5 lutego 2016 roku mieliśmy okazję obejrzeć tę historię już po raz kolejny. Było to wydarzenie związane z obchodami 100-lecia I LO im. Ks. A.J. Czartoryskiego.

 


16.01.2016 r. 100 osób tańczy Zumbę na 100-lecie szkoły

 


8.01.2016 r. IV Powiatowy Konkurs Kolędy i Pastorałki 

Dnia 08. 01. 2016 r. w Puławskim Ośrodku Kultury  „Dom Chemika” odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Kolędy i Pastorałki Niemieckiej.
Organizatorem konkursu było nasze Liceum, a honorowy patronat objęło Starostwo Powiatowe w Puławach.
Do konkursu zgłosiło się 28 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu puławskiego, którzy jako soliści lub zespoły wykonali jedną kolędę lub pastorałkę w języku niemieckim. Z dumą informujemy, że I miejsce zajęła  reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A. J. Czartoryskiego w składzie Natalia Strumnik – śpiew, Bartek Grudzień – skrzypce oraz Kinga Kaczkowska - fortepian.
II miejsce  Adrianna Pietras  z III Liceum Ogólnokształcącego  przy ZSO nr 2  im. F. D. Kniaźnina w Puławach.
 III miejsce Natalia Kałdonek  z gimnazjum im. E. M. Andriollego z Nałęczowa

 


30.11.2015 r. Dzień Patrona

W dniu 30 listopada br. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patrona, podczas którego uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, składając hołd Księciu Adamowi Jerzemu Czartoryskiemu. Całą imprezę uświetnili znakomici goście z księżną Barbarą i księciem Kazimierzem na czele. Tegoroczny Dzień Patrona jest zarazem początkiem obchodów 100 – lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach, na którym honorowy patronat objął Prezydent RP – Andrzej Duda. Punktem kulminacyjnym święta był marsz ulicami Puław całej społeczności szkoły, któremu przewodziła Grupa Rekonstrukcyjna 8 Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego. Zakończył się przed Pałacem Czartoryskich wstąpieniem Księżnej Barbary Czartoryskiej oraz Pani Dyrektor Beaty Trzcińskiej – Staszczyk, które skierowały słowa do całej społeczności naszej szkoły.

 


Listopad 2015 - listopad 2016

 


październik 2015 r. "Przez sto lat, z książką za pan brat" 

Biblioteka szkolna  we współprcy z klasą 2f  zorganizowała dwie edycje kiermaszu książek "Przez sto lat, z książką za pan brat".
W ofercie znalazły się różnorakie pomoce naukowe, lektury szkolne i szeroki wachlarz dzieł literatury światowej. 
Kiermasz  trwał dwa dni. Kupujący książki ratowali je i ich autorów przed zapomnieniem - wiele z nich to bezcenne pamiątki minionych epok. Zakupionym książkom podarowano kolejne sto lat naszej pamięci!


17.10.2015 r. "100 osób na 100 lecie" dla Kamerunu

Aż 130 osób wystartowało 17 października z logo Liceum w charytatywnym biegu, w którym każdy uczestnik dokładał „cegiełkę” na budowę szkoły w Kamerunie. Tym samym „wybiegaliśmy” 2222 zł na ten szczytny cel. Nasza radość jest podwójna: w rywalizacji szkół zajęliśmy I miejsce – mieliśmy najwięcej uczestników. Do akcji włączyło się 7 puławskich szkół. Łącznie w biegu wystartowało 420 osób i sponsor przekazał kwotę 7175 zł na budowę szkoły w Talaku w Kamerunie!


08.10.2015 r. "100 lat" na 100 lecie

Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego powstał pomysł upamiętnienia 100 lecia szkoły poprzez stworzenie "szczególnego napisu". W projekcie wzięła udział Dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy nasi uczniowie. 
Efekt został uwieczniony na filmie i fotografiach wykonanych dronem.
Mamy nadzieję, że udało nam się połączyć tradycję z nowoczesnością.


06.10.2015 r. Premiera "Next ex"

Dnia 6 października 2015r. na scenie dużej sali widowiskowej POK „Dom Chemika” odbyła się premiera spektaklu „Next ex”. Komedię Juliusza Machulskiego wystawił Teatr I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach. W bohaterów sztuki wcielili się uczniowie drugich i trzecich klas, spektakl wyreżyserowała nauczycielka języka polskiego – pani Beata Burecka.

 „Next ex” było drugim spektaklem grupy teatralnej z Czartorycha. Młodzi artyści pod kierownictwem pani Beaty Bureckiej nie zamierzają jednak zwalniać tempa! Oprócz ponownego wystawienia sztuki Machulskiego z okazji obchodów stulecia szkoły, już w kolejnym sezonie widzowie będą mieli okazję zobaczyć następną premierę. 


29.09.2015 r. Uczestnik The Voice of Poland gosciem I LO

W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia naszej szkoły, gościliśmy Michała Krawczyka - tegorocznego maturzystę z Tarnowa, uczestnika VI edycji programu "The Voice of Poland". Michał gościł w Puławach przez ponad tydzień, korzystając początkowo z uprzejmości naszych uczniów, a następnie z naszego szkolnego internatu :)

W planie wizyty Michała były m.in. udział w puławskich Międzynarodowych Warsztatach GOSPEL, wspólne karaoke a także spotkanie ze społecznością szkolną, w którym uczestniczyło ponad sześćdziesięciu uczniów naszego gimnazjum i liceum, na czele z Panią Dyrektor Beatą Trzcińską - Staszczyk.


19.09.2015 r. Pierwsze 100 na stulecie szkoły

W sobotę 19 września wyruszyliśmy do Gołębia, by tam uczestnicząc w marszu Nordic Walking przejść  łącznie 100 kilometrów na stulecie licem. Udało się!  Łącznie przebyliśmy trasę 201 km!!! Cieszymy się ogromnie, że tak z takim „rozmachem” rozpoczęliśmy setny rok istnienia naszej szkoły.