slider
slider
slider
slider

Aktualności

dodano: 2017-10-17

Już po raz kolejny nasza Szkoła została zgłoszona do międzynarodowego konkursu Komisji Europejskiej na najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej Juvenes Translatores. Konkurs propaguje naukę języków obcych oraz zapoznawanie młodzieży ze sztuką przekładu. W 2016 r. teksty w konkursie tłumaczyło ponad 3000 uczniów ze szkół  w całej Unii Europejskiej. Liczba kombinacji językowych była imponująca – aż 152, w tym na przykład z greckiego na łotewski czy z bułgarskiego na portugalski.

dodano: 2017-10-16

W rozegranych w dniu 16 października zawodach sportowych - Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej na szczeblu rejonu nasza dziewczęca drużyna okazała się najlepsza! Po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym dziewczęta dołożyły wszelkich starań by stanąć na najwyższym stopniu podium i uzyskać awans do zawodów wojewódzkich.

Szkołę reprezentowały: Małgorzata Wąsik 1b, Gabriela Pawłowska 1b, Hanna Skwarek 1b, Adrianna Strzałkowska 1c, Anna Węglińska 1e, Aleksandra Łuszcz 1e, Dominika Sikora 1h, Oliwia Prażmo 1h, Aleksandra Kuc 1d, Julia Drewienkowska 2a, Gabriela Bartoś 2b, Julia Giza 2b, Weronika Loktiewa 2e, Ewa Amryszewska 2f, Natalia Włodarczyk 3a, Katarzyna Włodarczyk 3a, Adrianna Szaruga 3b, Natalia Kapica 3d, Natalia Woś 3g.

Dziękujemy za trud i sportową walkę! Czekamy na kolejne sukcesy. 

dodano: 2017-10-16

W sobotę 11 listopada w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy wszystkich do wspólnego radosnego świętowania na Stadion Miejski w Puławach.

Chętni będą mogli wziąć udział w pierwszym puławskim "Biegu dla Niepodległej". To impreza dla całych rodzin. Przygotowane zostały trzy dystanse: główny 3 km, symboliczny: 1918 m i dla dzieci (do lat 10) 400 m. Bieg główny wystartuje o godz. 15.00.

dodano: 2017-10-16

W naszej szkole trwa zbiórka karmy dla bezdomnych kotów i psów pozostających pod opieką Puławskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Członkowie Towarzystwa systematycznie dokarmiają bezdomne zwierzaki w różnych punktach naszego miasta i poza jego obszarem. Wolontariusze działają z wielkim oddaniem i niosą pomoc psom i kotom - porzuconym, dręczonym i okaleczonym. Sam zapał jednak nie wystarcza. Zbliża się zima – trudny okres dla głodnych i bezdomnych zwierząt. W tym czasie członkowie Towarzystwa szczególną troska otaczają właśnie koty i psy – dokarmiając je i znajdując im schronienie.

Pomóżmy im przetrwać ten czas!
Do końca października w sali A2 (77) będziemy zbierać karmę suchą i mokrą dla psów i kotów. Wszystkich, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierzaków, prosimy o wsparcie. 
Pomóżcie nam pomagać!

Wojciech Heczko i wolontariusze

dodano: 2017-10-10
10 października w Rykach odbyły się Eliminacje Rejonowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza dziewczęca reprezentacja w składzie: Dominika Sikora 1H, Oliwia Prażmo 1H, Małgorzata Wąsik 1B, Hanna Skwarek 1B, Gabriela Pawłowska 1B, Natalia Włodarczyk 3A, Katarzyna Włodarczyk 3A okazała się niepokonana! Po zaciętej rywalizacji dziewczyny znów stanęły na najwyższym stopniu podium i tym samym awansowały do eliminacji wojewódzkich.

Strony

Zobacz także: