slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Aktualności

dodano: 2022-11-29

W czwartek 24.11.2022 r. odbył się XI finał akcji „Daj przysmaka dla Futrzaka”. Na uroczyste zakończenie tej szkolnej inicjatywy przybyły jak co roku przedstawicielki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Puławach. Przekazanie darów odbyło się w obecności p. dyrektora Marka Chrzanowskiego i p. wicedyrektora Rafała Cieśli i uczniów klasy 3b wraz z wychowawczynią. Obecny był również pomysłodawca akcji p. Wojciech Heczko, bez którego pomocy zbiórka nie przyniosłaby tak dobrych efektów.

dodano: 2022-11-28

Profesor w Katedrze Historii Ustroju i Prawa KUL, autor licznych publikacji naukowych i  książek z gatunku beletrystyka historyczna, a prywatnie kolega Pana Dyrektora Marka Chrzanowskiego z okresu studiów - WALDEMAR BEDNARUK – był gościem I LO.

dodano: 2022-11-26

Wierni tradycji, w której dostrzegamy piękno i wartości godne ocalenia, jak co roku w listopadzie obchodziliśmy Dzień Patrona. Przyświecały nam słowa Adama Jerzego ks. Czartoryskiego „Siła i mądrość rodzą się z tradycji”.

dodano: 2022-11-25

W dniu 17.11.2022 r. na hali sportowej ZSO nr 1 KEN w Puławach został rozegrany niepodległościowy turnieju piłki siatkowej dziewcząt. Turniej został zorganizowany przez UKS „Dziewiątka” Puławy. Do rywalizacji o zwycięstwo przystąpiło 6 drużyn (I LO, ZST, ZSO nr 1, ZSO nr 2, ZS nr 1, ZS nr 3).

dodano: 2022-11-24

IS AGE JUST A NUMBER?

Tak zatytułowano tekst, z którym zmierzyli się dziś Młodzi Tłumacze z klas 4e, 4c, 3d i 3f, mając za zadanie dokonać jak najlepszego tłumaczenia, sprawdzając się we wcale niełatwej sztuce przekładu w międzynarodowym konkursie Juvenes Translatores. Tego samego dnia we wszystkich państwach UE uczniowie tłumaczyli tekst  na jeden z 24 języków urzędowych UE.

Strony