slider
slider
slider
slider

Aktualności

dodano: 2019-12-09

W piątek 6 grudnia klasa 3b wybrała się na wystawę Robo Park do Lublina. Jest to multimedialna wystawa robotów z całego świata. Uczniowie mieli okazję doświadczyć wirtualnej rzeczywistości, sprawdzić, jak to jest przewodzić przez siebie prąd, zobaczyć roboty pracujące jako recepcjoniści i kelnerzy, przesuwać przedmioty siłą umysłu oraz wiele więcej.

dodano: 2019-12-06

Co roku 5 grudnia dla wyrażenia uznania za trud wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja do podziękowania wszystkim wolontariuszom za chęć działania, tworzenia i zmieniana na lepsze otaczającego nas świata W roku bieżącym z inicjatywy Starosty Puławskiego w dniu 06 grudnia odbył się I Powiatowy Dzień Wolontariatu. "Wolontariat – okno na świat. Dwie strony korzystają na działaniach" to tytuł panelu dyskusyjnego, w którym wzięli udział wolontariusze z naszej szkoły. Jedną uczestniczek dyskusji była pani Justyna Kowalczyk – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. A.J. Czartoryskiego.

dodano: 2019-12-06

Jest taka szkoła w Puławach, z której każdy puławianin jest dumny – i to bez dwóch zdań!

Jest nią I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego. W piątek liceum to obchodziło święto swojego patrona i w związku z tym Maciej Dobrowolski zaprosił dzisiaj o godzinie dwunastej tłum gości – na czele z Dyrektorem MARKIEM CHRZANOWSKIM, z profesorkami EDYTĄ DUTKIEWICZ i KATARZYNĄ BORKOWSKĄ oraz z uczniami: ZUZANNĄ RUSEK, KRYSTIANEM PIELAKIEM i MATEUSZEM STACHURSKIM.

dodano: 2019-12-04

Dzień 27 listopada 2019r. był dla uczniów I LO niezwykłą okazją  do przeniesienia się w świat uniwersyteckiej rzeczywistości oraz kontaktu  z żywym  językiem angielskim. Mieliśmy taką możliwość dzięki nawiązaniu przez naszą szkołę współpracy  z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.  Pani Taylor Wichtendahl ze Stanów Zjednoczonych zachwyciła wszystkich warsztatami, które dotyczyły  edukacji,  życia zawodowego oraz  rodzinnego  młodych Amerykanów. Nasi uczniowie mogli skonfrontować swoją wiedzę dotyczącą życia w Stanach z tym jak wygląda rzeczywistość.

dodano: 2019-12-04

Szanowni państwo!

W piątek 13 grudnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Puławach odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku.Pamiętajmy, że przeszczep komórek macierzystych stanowi niekiedy jedyny ratunek dla pacjentów cierpiących na nowotwory krwi.

Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby pełnoletnie do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji. Rejestracja polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Osoby, chcące zarejestrować się proszone są o przyniesienie dokumentu z nr pesel.

dodano: 2019-12-02
„W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie.
Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia,
tych, którzy pragnęli Ojczyzny wolnej i niepodległej i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie…”

Adam Jerzy Czartoryski

Strony

Zobacz także: