slider
slider
slider
slider

Aktualności

dodano: 2019-05-20

W dniu 15.05.2019 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej. Z radością informujemy, że I miejsce w konkursie zajęła nasza uczennica – Zuzanna Rusek. Zuzanna zachwyciła jury swoja interpretacją wiersza  „Erlkönig” J.W. Goethego.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

dodano: 2019-05-16

Społeczność I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych dla młodzieży, organizowanych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam.
 Zajęcia prowadzili wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy z Radia Maryja i TV Trwam.
 Na zakończenie spotkania uczniowie zaprezentowali materiał prasowy, radiowy i telewizyjny z odbytych warsztatów.

dodano: 2019-05-15

dodano: 2019-05-15

Maciej Czapla - uczeń naszego liceum, podczas zmagań w etapie centralnym uzyskał tytuł finalisty 48 Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2018/2019. Serdecznie gratulujemy tego sukcesu i życzymy Maciejowi powodzenia na studiach. 

Maciej uczestniczył też w ogólnopolskim Konkursie Biochemicznym organizowanym przez UMCS, w którym został laureatem otrzymując drugie wyróżnienie.
Opiekun Marzanna Piekoś

dodano: 2019-05-10

            Zapraszam wszystkich chętnych uczniów, począwszy od klas 3 Gimnazjum oraz klasy LO na warsztaty medialne - "Nowe Widnokręgi - zrozumieć media" w dn. 14.05.2019 r. w dolnej sali gimnastycznej w godz. 9.00-13.00. Wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy z TV Trwam. Warsztaty odbędą się z wykorzystaniem wozu transmisyjnego i profesjonalnego sprzętu dziennikarskiego.

W programie m.in. podstawy przekazu telewizyjnego, radiowego, prasowego oraz prezentacja materiału prasowego, radiowego i telewizyjnego przygotowanego przez uczestników.

Tomasz Kraszewski

dodano: 2019-05-10

13 marca odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka  NiemieckiegoSprachdoktor, w której uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z języka niemieckiegoBardzo nam miło przedstawić wyniki:.

Wśród uczniów klas pierwszych 1 m-ce w województwie zajął Maciej Madej z klasy 1i, 3 m-ce zajęła Aleksandra Pluta z kl. 1b

Strony

Zobacz także: