slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Aktualności

dodano: 2021-09-23

Za nami trzecia i zarazem największa edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W zmaganiach o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce wzięły udział 53 miasta prezydenckie, niemal 30 tysięcy rowerzystów „wykręciło na rowerach” ponad 7 mln km.

Puchar Rowerowej Stolicy Polski wywalczyła Nowa Sól, drugie miejsce zajęła Biała Podlaska,natomiastmiejsce na podium zamknęły Puławy.

Drużyna I LO zajęła drugie miejsce w kategorii szkół średnich.

dodano: 2021-09-22

Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX, wymianie kulturowej w pełni finansowanej przez Departament Stanu USA. Aktualna rekrutacja umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2022/23. Aplikować mogą uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceum/technikum. Finaliści będą goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w Programie jest całkowicie bezpłatny. 

dodano: 2021-09-20

18 września odbył się Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata – okazja do przypomnienia sobie i innym, że o swój dom należy dbać. Szczególnie, że planetę Ziemię mamy tylko jedną! W tym roku, głównym partnerem polskiej edycji World Cleanup Day została platforma Planet Heroes.

dodano: 2021-09-18

Dn. 17.09.1939 r. walcząca z niemieckim agresorem Polska została zaatakowana od wschodu przez Armię Czerwoną. Polacy, zamieszkujący wschodnie województwa Rzeczypospolitej znaleźli się pod okupacją sowiecką i podobnie jak Polacy zamieszkujący tereny pod okupacją niemiecką stali się ofiarami terroru. Sowiecki okupant nie przestrzegając Konwencji Genewskiej potraktował Żołnierzy Wojska Polskiego, jeńców wojennych jako więźniów, zamykając ich w obozach, następnie dokonując na nich zbrodni wojennej.

dodano: 2021-09-16

W rocznicę sowieckiej agresji na Polskę obchodzimy Dzień Sybiraka. Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A. J. Czartoryskiego, pamiętając o tych bolesnych wydarzeniach, których każde wspomnienie jest wciąż żywe, oddaje hołd wszystkim deportowanym na nieludzką ziemię. Ci, którzy zginęli w obozach oraz ci, którym udało się wrócić do Ojczyzny, są przykładem ofiary jaką poniósł naród polski podczas II wojny światowej.

dodano: 2021-09-12

Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych i Amerykańską Izbą Handlową zapraszają uczniów szkół średnich w wieku 14-19 lat do wzięcia udziału w konkursie „I Know America 2022”. To już 19. edycja naszego konkursu.

Do wygrania atrakcyjne nagrody:

Strony