slider
slider
slider
slider

Dzień Edukacji Narodowej

„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych”. Konfucjusz

 

 

Szanowni Państwo,

Nauczyciele, Wychowawcy, Uczniowie, Pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego im.

ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach

 

Obchodzone 14 października Święto Edukacji Narodowej, przypomina nam o wielkim dziele podjętym jeszcze w XVIII wieku. Jednocześnie zwraca uwagę, jak ważna jest edukacja dziś, w XXI wieku.

Żyjemy w trudnym czasie pandemii koronawirusa, która utrudnia nam prowadzić spokojnie proces nauczania i uczenia się. Dziękuję wszystkim za trwanie, a także wiele świetnych pomysłów, zgłaszanych i realizowanych przez Państwo mimo codziennego zagrożenia. Miejmy nadzieję, że ten trudny czas szybko przeminie, będzie dla nas doświadczeniem i przyniesie pozytywne owoce.

Dziękuję wspaniałym Nauczycielom, którzy dają świadectwo wielkiego poświęcenia i profesjonalizmu. Dziękuję Uczniom, którzy poważnie podchodzą do swoich obowiązków i mimo trudności osiągają znakomite wyniki. Dziękuję Pracownikom administracji i obsługi, którzy realizują swoje zadanie na najwyższym poziomie. Dziękuję Rodzicom za cierpliwość i wielkie serce dawane naszej szkole.

Dziękuję wszystkim za codzienny uśmiech, który odczytuje ze śmiejących się oczu, bo przecież usta mamy zasłonięte maseczką…

Życzę wszystkim zdrowia i odporności w trudnych czasach oraz wielu sukcesów osobistych.

Z wyrazami szacunku.

Marek Chrzanowski – dyrektor szkoły