slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Erpeżki w Czarcie

Do naszej szkoły powraca możliwość rozegrania sesji RPG, czyli zabawy łączącej w sobie elementy interaktywnej opowieści, odgrywania ról oraz gier planszowych. Dla zainteresowanych dostępne będą w tym półroczu następujące gry:

Liminal

Uniwersytet magów w Oxfordzie, ulica prowadząca do krainy Fae w Yorku, przejście do Avalonu na wzgórzu w okolicach Glastonbury: Liminal prezentuje bogactwo mitologii Wysp Brytyjskich w settingu współczesnego urban fantasy, w którym gracze wcielają się w postacie świadome istnienia Ukrytego Świata i chroniące innych przed pochodzącymi z niego zagrożeniami.

Zorro

Początek XIX wieku, Alta California. Na obszarze zarządzanym przez skorumpowanego gubernatora kolejne osoby stają po stronie biednych i uciśnionych sprzeciwiając się kolonialnej machinie opresji. Pościgi, pojedynki i wystawne przyjęcia: system oferuje kinowe przygody spod znaku płaszcza i szpady w quasi-historycznym settingu.

Golden Sky Stories

W niewielkim miasteczku Hitotsuna żyją zmiennokształtne henge, które spędzają swoje dni zawierając nowe przyjaźnie oraz pomagając tym, którzy tej pomocy potrzebują. Pogodna, pacyfistyczna japońska gra w klimacie filmów studia Ghilbi, w której gracze wcielają się w zwierzęta mogące przyjmować ludzką postać.

Kuro

Rok 2046. W ultranowoczesnej Japonii mnożą się pogłoski o zjawiskach nie dających się wytłumaczyć nawet przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii. Gracze odgrywają mieszkańców Shin-Edo (kiedyś Tokio), którzy niespodziewanie trafiają w sam środek jednego z takich zdarzeń. Przygody w Kuro to opowieści niesamowite w lekko cyberpunkowym sztafażu.

Alien (nagroda ENNIE dla najlepszej gry fabularnej 2020 roku)

Staw czoła Obcym w Destroyer of Worlds – pełnej napięcia kampanii, w której gracze wcielają się w kolonialnych marines z misją odnalezienia zaginionych żołnierzy na jednej z planet w systemie znajdującym się na granicy rywalizujących ze sobą mocarstw: Zjednoczonych Ameryk i Unii Progresywnych Narodów.

W zależności od preferencji uczestników, sesje mogą odbywać w języku polskim albo angielskim. Aby zapewnić komfort każdej osobie uczestniczącej w zabawie, w użyciu będą narzędzia bezpieczeństwa takie jak m. in. karta X oraz sygnalizacja triggerów. Najlepiej zgłaszać się zorganizowanymi grupami po 3-4 osoby (w przypadku „Obcego” może to być grupa pięcioosobowa). W celu uzyskania dalszych informacji należy skontaktować się z niżej podpisanym opiekunem pracowni Angielski 3 na parterze (sala 38).

Paweł Cybula