slider
slider
slider
slider

Finał akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

Z przyjemnością informujemy, że w IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” I Liceum Ogólnokształcące im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach zdobyło główną nagrodę – książki o wartości 1000 zł za najciekawszy sposób realizacji wydarzenia. W akcji wzięło udział 2521 placówek z całej Polski, a wspólnie w dniu 7 czerwca o godz. 10 czytało 366 930 uczestników.

Jury w poniższych słowach uzasadniło przyznanie nam nagrody:

 „W Puławach zorganizowano duże i bardzo trudne w realizacji przedsięwzięcie. Zaproszono władze lokalne oraz uczniów i nauczycieli z innych szkół. Promowano nowości z biblioteki, które można było na bieżąco wypożyczać. Wspólne czytanie odbyło się w plenerze, na kocykach. Część osób czytała sobie w ciszy, a chętni licealiści czytali m.in. zaproszonym przedszkolakom i osobom z niepełnosprawnościami. Wszystko to było bardzo autentyczne i odbyło się w miłej atmosferze pikniku. Akcję relacjonowało wiele lokalnych mediów, w tym puławska telewizja”. 

Serdecznie dziękujemy za pomoc i udział w realizacji akcji wolontariuszom, animatorom, fotografom, nauczycielom i przybyłym gościom.

Organizatorzy

Agnieszka Czarnota – Borowiec, Monika Poświatowska, Anna Kozłowska - Skwarek, Małgorzata Warchał