slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

8 Uniwersytetów w Holandii dla nas

Ponad 30 uczniów przybyło na spotkanie, które zorganizowaliśmy w szkole z oficjalnym przedstawicielem ośmiu Uniwersytetów w Holandii, jakim jest Open Future School. Prowadząca zaprezentowała i omówiła anglojęzyczne kierunki ścisłe i humanistyczne dla studentów międzynarodowych na 8 uniwersytetach w Holandii. Przedstawiła także same uczelnie pod względem ich popularności i prestiżu.

Uczestnicy spotkania z klas 4d, 4e, 3a, 3f, 2f, 2g i 2h poznali zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, możliwości finansowania studiów poprzez system stypendiów, grantów i pożyczek, zadali też pytania o pomoc w znalezieniu zakwaterowania i progi punktowe. Po spotkaniu zorganizowaliśmy kawiarenkę dyskusyjną, by „na gorąco” wymienić się opiniami i doświadczeniami, jako że wśród obecnych znalazła się osoba będąca już w procesie aplikacji (przyjęta na studia w Holandii), absolwent, który przez 2 lata mieszkał i pracował w tym kraju, a także wielu rozważających kształcenie za granicą.

Spotkanie zorganizowaliśmy w ramach szkolnego doradztwa GDZIE NA STUDIA?

Wszystkich zainteresowanych a nieobecnych na spotkaniu odsyłam na stronę www.openfutureschool.pl, zachęcam do wysłania zapytań mailem biuro@openfutureschool.pl lub zapraszam do kontaktu z naszą grupą na Messengerze: Studia w Holandii OpenFutureSchool

Katarzyna Dytkowska