slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Bądź widoczny-bądź bezpieczny

W sobotę 18 lutego odbył się "Bieg i marsz nordic waking Puławy-Parchatka BĄDŹ WIDOCZNY-BĄDŹ BEZPIECZNY". Organizatorem wydarzenia był Starosta Puławski Danuta Smaga. Korzystając z :zaproszenia i słonecznej, choć wietrznej pogody wybraliśmy się na marsz nordic walking. Choć to sobota, już o 8.30 stawiliśmy się pod budynkiem Starostwa Powiatowego. Po odebraniu pakietów startowych i krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy na trasę. Do pokonania mieliśmy 6,5 km.

Trasa prowadziła malowniczymi, leśnymi ścieżkami i błotnistymi wąwozami. Wybraliśmy grupę ze średnim tempem marszu, by w pełni móc podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Humory dopisywały, atmosfera radosna i nawet trudy pokonywania wąwozów i błotko po kolana nie były w stanie przygasić naszego entuzjazmu! Spacer z kijami zakończyliśmy na ulicy Sybiraków w Parchatce. Spotkali się tam wszyscy uczestnicy wydarzenia: biegacze, którzy biegli w trzech grupach oraz maszerujący w dwóch grupach miłośnicy nordic walking. Czekał na nas gorący posiłek regeneracyjny i konkurs z nagrodami. Nie zabrakło rozmów i spotkań ze znajomymi i innymi uczestnikami.

Cieszymy się, że to sobotnie przedpołudnie spędziliśmy aktywnie! Czekamy na kolejne takie wydarzenia i mamy nadzieję, że na kolejne wyruszy większa grupa reprezentująca naszą szkołę.