slider
slider
slider
slider

Festiwal Konopi i Ziół

7 września uczniowie klas biologiczno-chemicznych wraz z nauczycielem biologii Ewą Panecką uczestniczyli w organizowanym po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą Festiwalu Konopi i Ziół. Było to dla nich nowe, niezwykle ciekawe i skłaniające do refleksji doświadczenie. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładach poświęconych problematyce zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem roli ziół w profilaktyce, a także leczeniu różnych schorzeń.

Szczególnym zainteresowaniem okazał się wykład pana Łukasza Lubickiego, który opowiadał o swoich długoletnich doświadczeniach z ziołami. Nawiązał w czasie wystąpienia do historii swojego życia, ale myślą przewodnią była problematyka uprawy ziół a szczególnie konopi siewnych i wykorzystania ich w leczeniu konkretnych schorzeń. Wykład był bardzo inspirujący, prowokował do myślenia i zmiany stylu życia, dostarczył uczniom ogromu wiedzy przyrodniczej.

Podczas festiwalu uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę produktów konopnych i innych pochodzenia roślinnego. Właściciele stoisk ciekawie opowiadali o swoich wyrobach zwracając uwagę na proces ich powstawania i właściwości  zdrowotne. Udział w festiwalu był dla młodych ludzi źródłem  nieznanej dla nich dotychczas wiedzy, zainspirował również do poszukiwania alternatywnych sposobów radzenia sobie z różnego rodzaju dolegliwościami, pogłębił w szerokim wymiarze wiedzę z zakresu botaniki.

Karina Kaminecka
Ewa Panecka