slider
slider
slider
slider

Jak nie czytam, jak czytam w Puławach

W piątkowe przedpołudnie w cieniu drzew przed budynkiem internatu naszej szkoły Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Do wspólnego czytania włączyli się nauczyciele i uczniowie puławskich placówek oświatowych-Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza, Zespołu Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, Zespołu Dziennych Domów Pomocy Społecznej oraz nauczyciele i dzieci z Miejskich Przedszkoli nr 5 i 22.

Akcja miała charakter pikniku czytelniczego polegającego na ogólnopolskiej próbie pobicia rekordu masowego czytania w jednym momencie. Uczestnicy mieli wybraną przez siebie książkę, którą czytali w ciszy przez pół godziny. Przedszkolakom czytali animatorzy - uczniowie I L.O.

Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo poprzez zamanifestowanie, że czytają więcej niż dorośli.

 

Agnieszka Czarnota –Borowiec
Anna Kozłowska –Skwarek
Monika Poświatowska
Małgorzata Warchał

fot. Andrzej Szczygieł