slider
slider
slider
slider

Jest takie miejsce...

Jest takie miejsce w pobliżu Szkoły, w którym czas płynie wolniej, w rozmaitych wymiarach i epokach albo jest w dwójnasób efektywny. To English Reading Room czyli czytelnia dla anglofilów, anglomaniaków czy po prostu lubiących wiedzieć więcej. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali English Reading Room w osobnym cichym i miło zagospodarowanym pomieszczeniu biblioteki szkolnej. Dołożyli starań, by książki ułożyć w działach tematycznych. Jest więc strefa brytyjskiej i amerykańskiej beletrystyki czyli literatury pięknej (fiction), kul turówki krajów obszaru anglojęzycznego (historia, geografia, polityka, nauka), strefa słowa czyli słowniki angielskie, francuskie, hiszpańskie, niemieckie, rosyjskie i łacińskie oraz strefa nauki o języku czyli całe bogactwo ćwiczeń i wiedzy z zakresu gramatyki angielskiej, poszerzania słownictwa i rozwijania poszczególnych umiejętności językowych: czytania, słuchania, pisania i mówienia.

Dodatkowo w korytarzu stoi półka z literaturą obcojęzyczną – komiksy o przygodach Asteriksa i Obeliksa w oryginale czyli po francusku, wywołują zawsze entuzjazm czytelników.

Dostępność książek można sprawdzić w każdej chwili w zakładce BIBLIOTEKA KATALOG na stronie internetowej Szkoły https://m003305.molnet.mol.pl/

Zasoby kilka lat temu przekazało nam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Puławach. Cały zbiór skatalogowano i udostępniono w tej właśnie atrakcyjnej formie. Zajrzycie?

Katarzyna Dytkowska