slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Kolejna radosna chwila w społeczności I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach.

Uczennica Naszego Liceum Gabriela Kozak z klasy 2 „c” w zawodach XLVII Olimpiady Geograficznej zdobyła tytuł  FINALISTY.

Zawody centralne odbyły się w 14 ośrodkach w Polsce, ponieważ obecne ograniczenia  nie pozwoliły na odbycie zawodów w jednej lokalizacji. Nie odbyła się też wspólna uroczysta część Olimpiady związana z wręczeniem nagród i zaświadczeń dla uczestników z całej Polski. W związku z tym na adres naszej szkoły przesłano stosowne zaświadczenie i wspaniały medal.

W gabinecie Dyrektora Liceum dr Marka Chrzanowskiego odbyło się spotkanie, w którym oprócz Gabrysi uczestniczył jej nauczyciel geografii p. Andrzej Browarny. Pan Dyrektor z wielkim zainteresowaniem wysłuchał relacji Gabrysi na temat jej wrażeń z zawodów olimpijskich  a następnie wręczył jej uroczyście wspomniany piękny medal i życzył sukcesu w w/w Olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym.

Gabriela otrzymała również stosowne zaświadczenie, na podstawie którego zgodnie z obecnymi przepisami, będzie zwolniona z egzaminu maturalnego z geografii na poziomie rozszerzonym otrzymując wynik 100%.      

Andrzej Browarny