slider
slider
slider
slider

Leśne ścieżki posprzątane!

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety, łącząc przyjemne z pożytecznym? Można!

9 października 50 uczniów naszej szkoły z klas I, II i III wzięło udział w ogólnomiejskim projekcie  plogging organizowanym przez Wolontariat Pracowniczy Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. oraz Fundację BezMiar. Akcja miała na celu połączenie aktywności fizycznej z dbaniem o środowisko- spacerowania i jednoczesnego sprzątania leśnych ścieżek.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbierano wiele worków pełnych odpadów. Po raz kolejny uczniowie I LO w Puławach pokazali, że los naszej planety nie jest im obojętny. Oddanie  z jakim  uczniowie porządkowali teren lasu potwierdziło ogromną świadomość naszej młodzieży, że porozrzucane w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska, a wszelkie niepożądane działania człowieka mogą doprowadzić do stopniowej degradacji naszej Ziemi. 

Za najliczniejszy udział młodzieży w projekcie nasza szkoła otrzymała Certyfikat Eko-Szkoły, który „upoważnia do dumy oraz dbania o środowisko naturalne, czyste powietrze i otaczającą nas przyrodę już na zawsze”.

Dziękujemy uczniom biorącym udział w przedsięwzięciu za zaangażowanie i poświęcony czas.

Dla reprezentacji klas I bn oraz II h, które najliczniej stawiły się na akcji plogging Pizzeria Da Grasso przygotowała miłą niespodziankę- zaproszenie na pyszną pizzę! NoveKino Sybilla w Puławach ufundowało dwuosobowe zaproszenie do kina dla Kamila Piwońskiego z klasy 3i za kreatywny projekt plakatu promującego tę szlachetną akcję.

Organizatorom przedsięwzięcia, sponsorom, sympatykom i  uczestnikom jeszcze raz dziękujemy!

 

Anna Kozłowska-Skwarek

Edyta Sońta

Agnieszka Sylwestrowicz