slider
slider
slider
slider

Nasz Stypendysta Prezesa Rady Ministrów w Lublinie

Koniec I semestru to zdecydowanie czas podsumowań, porównań i obliczeń. Należy przecież wiedzieć, co i jak bardzo się udało oraz co i dlaczego nam nie wyszło, żeby skuteczniej i łatwiej osiągnąć swoje następne cele. Zaraz jednak, gdy skończymy z arytmetyką, poświętujmy przez chwilę, nacieszmy się sukcesem, czy choćby zakończeniem pewnego etapu w drodze do celu.

W Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie dziś świętowano. Coroczną uroczystość uhonorowania zasłużonych nauczycieli i utalentowanych uczniów nazwano „Świętem Nauki” i w eleganckiej oprawie, z dbałością o ważne szczegóły i wartości, wśród znamienitych gości, reprezentujących Senat RP, oraz władze państwowe i wojewódzkie, wręczono medale i dyplomy tym, którzy w naszym regionie naukę szczególnie sobie umiłowali.

Jakuba Gurbę, znanego wszystkim dobrze wybitnego ucznia klasy 3a – tegorocznego stypendystę Prezesa Rady Ministrów uhonorowano dyplomem z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów, a nauczycieli naszej szkoły, zaproszonych na uroczystość, odznaczono brązowym i srebrnym medalem w uznaniu wieloletniej pracy pedagogicznej. Galę uświetniły arie z opery Stanisława Moniuszki oraz pieśni i poezja polska w przepięknym wykonaniu uzdolnionej muzycznie i wokalnie młodzieży z I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Gospodarzem gali było Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Zapewne nie aż tak spektakularne jak Jakub Gurba, ale każdy z nas codziennie odnosi jakieś sukcesy. Zauważmy je i celebrujmy.

Nagrodzonym dziś w Lublinie serdecznie gratulujemy.

Katarzyna Dytkowska