slider
slider
slider
slider

Nasza XI muza... (profesjonalne studio telewizyjne w I LO!)

Już niedługo zespół Czartorych TV będzie mógł rozpocząć pracę w specjalnie wyposażonym i medialnie przysposobionym studiu. Wysokiej jakości sprzęt, potrzebny do nagrań i pełnej telewizyjnej obudowy dotarł do szkoły. W jego skład wchodzą: aparat fotograficzny HD z obiektywem, kamera cyfrowa 4K, monitor interaktywny LED 65''FHD, sprzęt komputerowy do obróbki audio i zdjęć, oświetlenie fotograficzne- Softbox, programy obsługi video i rejestracji dźwięku, mikrofony bezprzewodowe nadajnik – odbiornik, statyw do aparatu i kamery, monitory odsłuchowe – głośniki studyjne. 
Jednak, aby projekt mógł właściwie funkcjonować niezbędna jest pomysłowa, odważna, charyzmatyczna młodzież, która zrealizuje telewizyjne cele, jednym słowem, da się oczarować XI muzie... Dlatego montażem i bardzo ważną stroną techniczną wydawanego materiału zajmą się: Klaudia, Maciek, Mateusz i Jan – uczniowie klas drugich, zeszłoroczni członkowie zespołu Czartorych TV. W reporterkę natomiast zaangażuje się klasa dziennikarsko – medialna. Z pewnością uaktualnimy dawną czołówkę, będziemy pracować nad atrakcyjnym planem emisji.
Zazwyczaj prowadzenie działalności nadawczej kojarzyło się z wysokimi nakładami finansowymi i trudnościami organizacyjnymi. Przylgnęła doń etykieta- „dokonań nie dla każdego”. Wiele się jednak zmieniło, obecnie własny kanał telewizyjny nie jest już dobrem luksusowym, a nowym sposobem promocji i sprzedaży, zaś dla niektórych lokalnych przedsiębiorców, skutecznym sposobem rozwoju miejscowej działalności. Pragniemy, żeby nasza usługa medialna była rozwojowa, polegałaby na dostarczaniu rzetelnych i różnorodnych treści – reportaży, filmów, publicystyki, muzyki, usług okolicznościowych (relacje z uroczystości, przedstawień, imprez szkolnych, etc.). I choć będą to początki profesjonalnej telewizji w I LO, żywimy wielką nadzieję, że z pomocą szkolnej społeczności, nie będą one trudne...
 
Edyta Dutkiewicz