slider
slider
slider
slider

Next Step – studenci z AIESEC znów w I LO

Uczniowie naszej szkoły mają wyjątkową okazję uczestniczyć w projekcie Next Step, organizowanym przez AIESEC, największą międzynarodową organizację studencką, działającą w ponad 120 krajach świata.

Organizacja została założona w 1948 roku, a w Polsce działa od 1971 roku. Prowadzona jest przez studentów i niedawnych absolwentów interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem oraz zarządzaniem.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w tygodniowych interaktywnych warsztatach językowo-kulturowych prowadzonych przez wolontariuszy z egzotycznych krajów - Indii (Shivam) i Brazylii (Deborah). Jest to wyjątkowa szansa dla naszych uczniów na poznanie kultury, zwyczajów i tradycji krajów pochodzenia wolontariuszy i doskonalenie żywego języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są za pomocą różnych metod, takich jak wykład, zajęcia interaktywne z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i obejmują różnorodną tematykę: historię, geografię, kulturę, kuchnię kraju, z którego pochodzą wolontariusze, zwyczaje, a nawet taniec. Na uwagę zasługują wysoki profesjonalizm i zaangażowanie studentów. Młodzież naszej szkoły nie tylko uczestniczy w zajęciach, ale również chętnie angażuje się w organizację pobytu studentów. Doświadczenie to, jak w ubiegłych latach, jest wspaniałym przeżyciem dla młodzieży, która nie często ma okazję, aby mieć do czynienia z  orientalną kulturą. Uczniowie mają niesamowitą szansę, aby sprawdzić swoje umiejętności organizacyjne, interpersonalne i językowe. Kontakty  z wolontariuszami są dla nich źródłem inspiracji u progu wyboru drogi kariery zawodowej.

Warsztaty językowo- kulturowe w ramach współpracy z AIESEC stały się już cyklicznym wydarzeniem w naszej szkole. Gościliśmy już w murach szkoły wolontariuszy z Brazylii, Indonezji, Chin i Wietnamu i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

 

Marta Tarnowska, Agnieszka-Czarnota-Borowiec