slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

NIESAMOWITE SPOTKANIE Z EWĄ BIELECKĄ- KOWALIK

31.05.2023 klasa 1 g pod opieką Aleny Maksimuk-Przewłoki udała się do „Mediateki”, na wystawę Ewy Bieleckiej-Kowalik. Autorkę pięknych dzieł miłością do malarstwa zaraził jej śp. wujek Stefan Bielecki- artysta malarz. To właśnie od kopiowania pejzaży jego autorstwa rozpoczęła swoją przygodę z malarstwem -  jeszcze w liceum.
Co ciekawe, Ewa Bielecka-Kowalik jest absolwentką naszego Liceum, uczyła się w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Jednakże życie codzienne i zawodowe na wiele lat odsunęło ją od działalności artystycznej. Pani Ewa spełniała się jako farmaceutka. Odnalezione niedawno farby i sztaluga na nowo rozbudziły w niej chęć tworzenia i ze zdwojonym zapałem zaczęła malować, co daje jej wielką przyjemność i satysfakcję. Inspiruje się najrozmaitszymi elementami otaczającego świata. Zachwyca lasem, łąką, drzewami, kwiatami i domami. Chce zatrzymać to, co ulotne, co już się nie powtórzy, a co może wywołać miłe wspomnienia, dlatego w swojej twórczości skupia się na klimacie starych wsi i pejzażach - co dla niej samej jest powrotem do czasów dzieciństwa spędzonego w sercu Roztocza, w Grodzie Chrząszcza.
Obrazy Ewy Bieleckiej-Kowalik, tworzą pewien ciąg wydarzeń układających się w tajemniczą opowieść. Każdej pracy nadaje przemyślany i znaczący tytuł, który dopełnia jej treść. Często stosuje technikę dywizjonizmu, zapoczątkowaną przez impresjonistów, polegającą na kładzeniu obok siebie plam farb i budowaniu obrazu kolorem i światłem. Maluje farbą olejną nakładaną szpachelką. To spotkanie z pewnością będzie niezapomniane i może zainspirować do rozwijania swoich pasji.
Ponieważ marzenia wieku nie mają, najważniejsze, by odnaleźć w sobie iskierkę, która pobudzi naszą duszę i pozwoli na realizacje wszystkich celów.
Eryka Stateczna klasa 1g