slider
slider
slider
slider

Orszak Trzech Króli

W niedzielę 06.01.2013 r. uczniowie naszego Liceum i Gimnazjum mogli włączyć się w uczestnictwo w Orszaku Trzech Króli – miejskich, ulicznych Jasełkach. Trasa Orszaku, przebiegająca przez centrum Puław, stała się miejscem wyrażenia naszej radości z Narodzenia Chrystusa oraz szansą do podzielenia się nią z innymi mieszkańcami miasta.

 Królowie, a za nimi pozostali uczestnicy Orszaku, ruszyli do Stajenki mijając kolejne stacje. Jedną z nich przygotowali uczniowie naszej Szkoły, wcielając się w postaci diabłów próbujących nakłonić ludzi do zboczenia z drogi do Betlejem oraz aniołów, które pomagały wszystkim oprzeć się ich pokusom i wytrwać w wędrowaniu do Nowonarodzonego. Wynik tego starcia nie mógłby być inny – 1:0 Anioły! :)
 Gorące słowa podziękowania kierujemy do grupy aktorów: Jola Nowakowska (3a), Justyna Kuna (2c), Mateusz Wałęka (2d), Tomasz Charytanowicz (1h), Jan Charytanowicz (1f), Mateusz Pędracki (1h), Paweł Szydłowski (1f), Weronika Bajorek (3ag), Karolina Chojnacka (3ag), Paulina Barczyńska (3ag), Marta Brzostowska-Pasikowska (3ag), Patrycja Szymańska (3ag).
 Nad aktorami czuwali: P. Edyta Dzwonnik, P. Lucyna Kowalik, P. Lucyna Lekan-Kozak, Ks. Grzegorz Krupa, P. Łukasz Szymanek.