slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Ostatni dzień VII Festiwalu Literacka Wiosna

Dzisiaj, w czwartym i ostatnim dniu Festiwalu Literacka Wiosna, mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Renatę Horbaczewską, dla której pasją jest kaligrafia. Zdradzając tajniki pięknego pisma, pani Horbaczewska opowiadała o różnych narzędziach do pisania i zawodach, w których pożądana jest umiejętność pisania kaligraficznego.

Uczniowie mieli okazję wiedzę teoretyczną zastosować w praktyce, próbowali pisać piórem gęsim oraz stalówką, co okazało się nie najłatwiejszą sztuką, dlatego nie uniknęliśmy kleksów. Na koniec mogliśmy samodzielnie wykonać pieczęcie z laku.

Ważnym wydarzeniem artystycznym w ostatnim dniu Festiwalu był spektakl w wykonaniu aktorów szkolnego teatru. Uczniowie klas czwartych mieli okazję zobaczyć inscenizację pierwszego aktu „Tanga” Stanisława Mrożka w reżyserii pani Beaty Bureckiej. Aktorzy wcielili się w bohaterów dramatu, który jest znany i doceniany  na całym świecie. Fenomenalna gra sceniczna, scenografia, a także próba autorskiej interpretacji sztuki to tylko niektóre z zalet tego występu, który sprawił, że mogliśmy nie tylko zobaczyć spektakl, ale też uczestniczyć w świetnej sztuce.

Iga Banaś
Nina Przybylska
Ola Zakrzewska 

zdjęcia: Michał Staniak