slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Planet Heroes na puławskich bulwarach wiślanych

18 września odbył się Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata – okazja do przypomnienia sobie i innym, że o swój dom należy dbać. Szczególnie, że planetę Ziemię mamy tylko jedną! W tym roku, głównym partnerem polskiej edycji World Cleanup Day została platforma Planet Heroes.

Do społeczności Planet Heroes dołączyli uczniowie klasy 2f i wyruszyli na puławski bulwar nadwiślański, by zebrać śmieci i zamanifestować swoją troskę o naturę. Akcję sprzątania tego wyjątkowo pięknego miejsca w Puławach pomógł zorganizować Zakład Usług Komunalnych.

World Clean-Up Day to cykliczna impreza realizowana w aż 180 krajach na całym świecie. Organizowana od 2008 roku, kiedy to w Estonii po raz pierwszy zebrało się 50 tys. osób, by w 5 godzin sprzątać śmieci na terenie całego kraju. Od tamtej pory projekt rósł, dołączały do niego kolejne państwa i organizacje, a do jego organizacji angażowało się coraz więcej wolontariuszy z całego świata. W roku 2020, mimo pandemii sprzątało już 11 milionów osób!

Planet Heroes to pierwsza ekologiczna platforma o charakterze crowd-fundingowym. To narzędzie i społeczność, w ramach której użytkownicy sprzątają każdego dnia, publikując swoje małe projekty i otrzymując od innych użytkowników dotacje finansowe. Platforma, wspierana przez ONZ i współpracująca z wieloma firmami w ramach edukacji ekologicznej, organizuje akcje zbierania śmieci dla pracowników firm i wspiera tworzenie własnych projektów ekologicznych. 

 Anna Kozłowska-Skwarek
Edyta Sońta