slider
slider
slider
slider

Rejs absolwentów Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Zakończył się rejs „Pogorią” dla wybranych absolwentów Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Na rejs zaproszeni zostali najbardziej zaangażowani i aktywni uczestnicy czterech edycji programu- wśród nich Jakub Chyliński z klasy 2d!

Liderzy Akademii  Fundacji Świętego Mikołaja to wyjątkowe osoby z całej Polski, które już w młodym wieku podejmują działania na rzecz swoich społeczności lokalnych, podejmują innowacyjne projekty społeczne, kulturalne lub historyczne, biorą odpowiedzialność za dobro wspólne lub otaczają opieką słabszych. Rejs był szansą, aby wyposażyć młodych liderów w nowe umiejętności i kompetencje oraz zintegrować środowisko młodych aktywistów.
W ciągu tygodniowego rejsu po Morzu Śródziemnym absolwenci odwiedzili Genuę, Elbę, Niceę i San Remo. Wspólne podróżowanie, stawianie żagli, zmaganie się ze zmęczeniem na nocnej wachcie i wspieranie cierpiących na chorobę morską z całą pewnością nauczyło uczestników lepszej współpracy, podejmowania odpowiedzialności i większej wrażliwości na potrzeby drugiej osoby. Rejs był również szansą na zacieśnienie więzi pomiędzy liderami, wymianę doświadczeń i wspólne motywowanie się do dalszych działań. Oprócz codziennych żeglarskich obowiązków w trakcie rejsu akademiści wzięli udział w profesjonalnym szkoleniu z komunikacji interpersonalnej i negocjacji. W ramach warsztatów każdy poznał swój indywidualny styl komunikacyjny, mocne i słabe strony, a także techniki dobrej komunikacji. 

Rekrutacja do następnej, piątej już edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja  ruszy wiosną.


A oto kilka słów od Jakuba Chylińskiego:
„Rejs żaglowcem STS "Pogoria" razem z absolwentami programu "Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja" po Morzu Liguryjskim był dla mnie jedną z największych przygód życia. Wróciłem cały i zdrowy, choć myślę, że zmieniły mnie morskie fale i choroba wielu żeglarzy. Był to dla mnie niezwykły tydzień wypełniony słoneczną pogodą i wiejącą w twarz lekką bryzą morską, w czasie którego zwiedziłem wiele pięknych portów, brałem udział w inspirujących warsztatach i poznałem wspaniałych przyjaciół. Jednak był to także tydzień wielu zmagań i chwil zwątpienia, czas walki z wysokimi falami i przenikliwym wiatrem, a przede wszystkim z samym sobą i własnymi słabościami, a także próba wiary. Rejs był dla mnie lekcją pokory i doświadczeniem tego, że prawdziwa służba drugiemu człowiekowi zaczyna się wtedy, gdy przedkładam dobro innych ponad własne. Na statku przekonałem się, że nie wystarczy żyć "jakoś". Detale tworzą różnicę i sprawiają, że nasze życie i to co robimy ma "jakość". Bardzo dziękuję za te doświadczenia, szczególnie za te trudne, bo jak powtarzała oficer mojej wachty, to one budują charakter. Dziękuję Fundacji Świętego Mikołaja, która dała mi możliwość przeżycia tej wspaniałej przygody oraz osobom, z którymi dzieliłem wspólny żeglarski los.”

  Anna Kozłowska- Skwarek

fot. Jakub Chyliński