slider
slider
slider
slider

Rok szkolny 2019/2020 podsumowany i nagrodzony

Opustoszały teren dużej szkoły jest smutny i niepokojący. Dziś jednak nasza osamotniona stulatka, jak dawniej, tętniła radosnymi rozmowami stęsknionej za sobą szkolnej braci. Uśmiechnięci i szczęśliwi uczniowie i uczennice przybyli już wcześnie rano, by osobiście odebrać świadectwa, dyplomy, nagrody i gratulacje, ciesząc się spotkaniem i nadzieją, że wrzesień pozwoli znowu "chodzić do szkoły", a październik - rozpocząć nowe studenckie życie. Niespodziewana alternatywna rzeczywistość rodem z najlepszej fantastyki Lema, w jakiej znaleźliśmy się na ponad trzy miesiące, uświadomiła wszystkim, jak duża i ważna część naszego życia toczy się w tych murach. Pozbawieni jej, doceniamy ten przywilej z doznaniami i doświadczeniami, jakie ze sobą niesie.
 
Dziś było święto szkoły i szkolnych przyjaźni. Maturzyści po raz ostatni odebrali świadectwa, wpisali się także do Księgi Absolwentów. Uczniowie klas pierwszych i drugich, w wyznaczonych miejscach i z zachowaniem zaleconej bezpiecznej odległości od siebie, spotkali się w zespołach klasowych z wychowawcami. Biblioteka szkolna również odżyła - trzeba przecież wypożyczyć coś na wakacje. 
Wszystkim uczniom i uczennicom serdecznie gratulujemy wyników w nauce i życzymy wspaniałego bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia!
Katarzyna Dytkowska
fot. Agibo