slider
slider
slider
slider

Spotkanie z językiem angielskim w teatrze brytyjskim

W ramach projektu Multi Culture Britain Multikino i British Council promuje ciekawe zjawiska w kulturze i sztuce z Wielkiej Brytanii w obszarze teatru, filmu, wystaw i koncertów.

10 października grupa młodzieży naszego liceum uczestniczyła w retransmisji przedstawienia „Człowiek dwóch szefów” z The National Theatre w Londynie, które było transmitowane do kin w całej Europie i poza nią w 2011r.

Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu wydarzeń National Theatre Live i biło rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Przezabawny spektakl wyreżyserowany przez Nicholasa Hytnerato spektakularny hit zarówno londyńskiego West Endu, jak i Broadwayu.  W roli głównej zobaczyliśmy Jamesa Cordena, którego rola aktorska została nagrodzona statuetką Tony Award.

Przedstawienie zostało zarejestrowane na żywo, przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych. Udział w pokazie był niepowtarzalną okazją, by stać się częścią publiczności londyńskiego teatru oraz doświadczyć aktorstwa najwyższej próby, co stało się udziałem uczniów naszej szkoły w Multikinie w Lublinie.

 

Anna Figarska-Czernobaj
Anna Kozłowska-Skwarek
Kamila Leń