slider
slider
slider
slider

Światowy Dzień Radia w szkołach stowarzyszonych UNESCO

Dzisiaj, 13 lutego, przypada Światowy Dzień Radia (ang. World Radio Day).

Został on ustanowiony w 2010 roku, z inicjatywy Hiszpanii i proklamowany przez UNESCO na 36 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO, 3 listopada 2011 roku, dla upamiętnienia inauguracji działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych (1946 rok). Święto radia  po raz pierwszy było obchodzone 13 lutego 2012 roku.
UNESCO chce zwrócić uwagę na znaczenie radia jako środka komunikacji na świecie, zarówno w krajach rozwiniętych, gdzie stacje radiowe wykorzystują nowe technologie, jak i w krajach rozwijających się, gdzie radio stymuluje rozwój społeczeństwa.
W tym roku hasłem przewodnim święta to: „Radio i sport”. Temat ten został wybrany, aby podkreślić, że sojusz radia i sportu może być i jest siłą pobudzającą obywatelskie uczestnictwo i rozwój, pozwalającą lepiej cenić pluralizm oraz wartości humanistyczne/ludzkie.

W naszej szkole z tej okazji przeprowadzono dyskusje tematyczne w klasach oraz zaprezentowano tekst przesłania Audrey Azoulay, Dyrektor Generalnej UNESCO, z okazji Światowego Dnia Radia 2018.

W.Heczko