slider
slider
slider
slider

Święto Niepodległości w naszej szkole

Bo wolność - to wśród mądrych ludzi żyć
Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście”
„Wolność to także i odporność serc
By na złą drogę nie próbować zejść
Bo są tacy , którzy w  wolności cud
Potrafią wmieszać swoich sprawek brud” ( Marek Grechuta)

8 listopada w ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbyła się przygotowana przez uczniów i nauczycieli uroczystość. Już od rana na początku każdej lekcji mogliśmy wysłuchać pieśni o tematyce patriotycznej, ojczyźnianej.

Uroczystość  rozpoczęła się od wspólnego  odśpiewania hymnu narodowego, w czym wspierały nas Paulina Szczypa i Natalia Dzik. Część artystyczna została zrealizowana w nietypowej formie programu publicystycznego na żywo. Do zaaranżowanego studia telewizyjnego prowadzący program redaktorzy: Kinga Zaręba i Szymon Domański zaprosili: polityka (Adama Wnuka), uczestniczkę Powstania Warszawskiego (Aleksandrę Zapartę), uczennicę I LO w Puławach (Annę Araucz), socjologa (Alicję Piłat), ambasador USA (Nikolę Sugier), historyka (Jakuba Grudnia) oraz mieszkańca Puław (Kamila Piwońskiego).

Dyskusję zgromadzonych w telewizyjnym studio gości rozpoczęła  projekcja filmu przygotowanego przez IPN „Gra o niepodległość”, a zakończyła sonda przygotowana przez uczniów: Mateusza Stachurskiego, Wiktora Wardę, Katarzynę Olejarz  i Maję Jeżak.  Na temat rozumienia pojęć patriotyzm i wolność oraz sposobów świętowania niepodległości wypowiadali się: dyrektor szkoły - Pan Marek Chrzanowski, nauczyciele i uczniowie.

Pracę uczniów przygotowujących szkolne święto koordynowały Panie: M. Grabczak, B. Smolarek i Edyta Dutkiewicz.

 Pani K. Kuta przygotowała dekoracje, a uczeń Jakub Piłat i uczennica Katarzyna Kałdunek zajęli  się obsługą techniczną uroczystości.

 Beata Smolarek, Kamil Piwoński