slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Uczniowie i uczennice I LO dla regionu

Nasza szkoła znajduje się na obszarze tzw. "trójkąta turystycznego" i to stanowi pewne zobowiązanie wobec odwiedzających nas gości. Region już nieźle radzi sobie z obsługą turystów z zagranicy, ale zauważyliśmy, że można zrobić w tej kwestii trochę więcej. Tak powstał tłumaczeniowy projekt 'Our region as a tourist attraction' ("Nasz region - atrakcyjny dla turystów"), na którym korzysta aż pięć stron: region, atrakcja turystyczna, uczniowie, nauczyciel i zagraniczny gość. Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie to pierwszy, otwierający projekt punkt na liście.
31 uczniów i uczennic z różnych roczników I LO "wzięło na warsztat" opisy 49 budowli architektury drewnianej, w większości jeszcze obecnych na Lubelszczyźnie, a w Parku zachowanych jako urokliwe drewniane miniatury. Przetłumaczenie zawiłej historii i technicznych szczegółów konstrukcji budynków na język angielski uczyniło Park i region bardziej dostępnym dla turystów z zagranicy, uczniom dało cenną możliwość sprawdzenia się w sztuce przekładu i poznania specjalistycznego słownictwa, a nauczycielowi potrzebne urozmaicenie w pracy.
Właściciel Parku w Rąblowie pan Ryszard Sobczuk poinformuje nas, gdy tabliczki z anglojęzycznymi opisami zostaną wykonane. Każda z nich opatrzona będzie imieniem i nazwiskiem młodego tłumacza oraz nazwą naszej szkoły. Projekt tłumaczeniowy będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym, w nowych miejscach atrakcyjnych turystycznie. Zainteresowanych pomysłem zapraszamy do współpracy. Prosimy też o zgłaszanie miejsc w regionie, którym przydałby się nasz projekt.
Katarzyna Dytkowska