slider
slider
slider
slider

Warsztaty edukacyjne OXFORDON Studia w Anglii

W środę 15 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne dotyczące wyboru ścieżki kariery zawodowej na międzynarodowym rynku pracy. Spotkanie z uczniami klas drugich i trzecich poprowadził doradca edukacyjny Jakub Truszkowski z portalu OXFORDON Studia w Anglii.

W pierwszej części zajęć odbył się coaching motywujący młodzież do pomyślenia o swojej przyszłości i umiejętnego wyboru kierunków studiów oraz, w efekcie finalnym, wyboru ścieżki kariery zawodowej.
W drugiej części warsztatów uczestnicy dowiedzieli się o perspektywach studiowania w Anglii, z uwzględnieniem zmieniających się realiów globalnego rynku pracy na świecie. Poznali również podstawowe różnice pomiędzy studiowaniem w Polsce i w Anglii, kwestie stricte organizacyjne oraz finansowe.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy z uwagą wysłuchali prezentacji, a następnie w indywidualnych rozmowach zadeklarowali chęć nawiązania kontaktu z doradcami edukacyjnymi w celu zdobycia dalszych informacji na temat konkretnych kierunków studiów na wybranych uczelniach za granicą.

W.Heczko