slider
slider
slider
slider

Warsztaty edukacyjne

W środę 19 września w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne na temat możliwości studiowania na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii prowadzone przez doradcę edukacyjnego Jakuba Truszkowskiego z portalu OXFORDON Studia w Anglii.
 
Gościem specjalnym był Simon Morley, przedstawiciel Buckinghamshire New University, pracownik Biura Współpracy Międzynarodowej.
 
W pierwszej części zajęć odbył się coaching motywacyjny poświęcony umiejętnemu wyborowi kierunków studiów oraz ścieżki kariery zawodowej.
 
W drugiej części warsztatów uczestnicy dowiedzieli się o perspektywach studiowania w UK, z uwzględnieniem zmieniających się realiów globalnego rynku pracy na świecie. Poznali również podstawowe różnice pomiędzy studiowaniem w Polsce i w Anglii, w tym kwestie organizacyjne oraz finansowe.
 
Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy z uwagą wysłuchali prezentacji, a następnie w indywidualnych rozmowach zadeklarowali chęć nawiązania kontaktu z doradcami edukacyjnymi w celu zdobycia dalszych informacji na temat konkretnych kierunków studiów na wybranych uczelniach za granicą.
 
Wojciech Heczko