slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Wycieczka klasy 4 dn do Warszawy

W poprzednią środę klasa 4 dn pod opieką p. Iwony Czerniakiewicz – Czyż oraz p. Ewy Sołtys udała się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie dzięki niepowtarzalnej aranżacji i zastosowaniu efektów multimedialnych nasi uczniowie mogli się przenieść do Warszawy lat 40-tych. Pani przewodnik w ciekawy sposób przybliżyła nam powstańczą rzeczywistość, a kolejne sale tematyczne w chronologiczny sposób przedstawiły nam poszczególne etapy bohaterskiego zrywu sprzed blisko osiemdziesięciu lat. Powstańczy szlak zakończyliśmy spacerem po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej Warszawy.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie mogliśmy podziwiać dzieła sztuki zarówno polskie jak i światowe, od antyku do współczesności. Zwiedzana przez nas kolekcja obejmowała nie tylko malarstwo i rysunki ale także rzeźbę, ryciny, fotografie, numizmaty oraz przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo. Wspaniałe dzieła wybitnych artystów z różnych epok na zawsze już pozostaną w naszej pamięci!

Ostatnim punktem programu był spektakl pt. „Stowarzyszenie umarłych poetów”, stanowiący teatralną wersję kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona, elitarnej męskiej szkole z internatem zawiązuje się tajny klub entuzjastów poezji. Ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji – to wartości, które próbują realizować jego członkowie. Spektakl w oryginalny sposób poruszał problem prawa młodych ludzi do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu.

opracowanie:

Ewa Sołtys