slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas czwartych

Uroczyście pożegnali się ze szkołą nasi tegoroczni maturzyści. Pośród braw, aplauzu i ciepłych słów uznania i podziękowań odebrali wiele nagród za wysokie średnie, ogólnopolskie konkursy przedmiotowe, osiągnięcia sportowe, 100% frekwencję przez 4 lata, działalność w Teatrze I LO i organizacjach szkolnych.

Właściwie...jak co roku, a jednak to zupełnie wyjątkowy rocznik naszych absolwentów. Za liczbami i wynikami stoją młodzi ludzie, którzy w bezprecedensowym trybie nauki zdalnej, rodem z najlepszej literatury science-fiction, wytrwali 13 miesięcy ze swoich pierwszych 20 miesięcy w szkole. Po powrocie zaś przez ostatnie dwa lata szkoły stworzyli tu enklawę wzajemnego wsparcia, akceptacji, tolerancji wrażliwości na innych i serdeczności. Taka obserwacja naszej społeczności wyszła poza mury szkoły i przyciąga do nas kolejne roczniki.

Oprócz imponujących wyników, gratulujemy naszym Absolwentom czegoś znacznie cenniejszego – siły przetrwania w nowej, nieznanej rzeczywistości pandemii, nauki zdalnej i izolacji od przyjaciół, cennej i trudnej automotywacji, wielkich serc akceptujących różnorodność i odmienność oraz mocy przekonania, że wartość tkwi we wspólnocie, w której każdy dba o siebie i innych. Żegnamy Ludzi Wspaniałych, życząc powodzenia na trochę większym sprawdzianie, jakim jest matura. Co to dla Was?! Połamania piór! - życzymy za Dyrektorem Szkoły panem Markiem Chrzanowskim, który w uroczystym przemówieniu, jak niegdyś Martin Luther King, podzielił się swym snem/marzeniem.

Nagrody specjalne odebrali: Paweł Barcicki, Nadia Niedziółka, Aleksandra Łucjanek, Szymon Rozdoba, Magdalena Stańczak, Julia Pszczoła, Iga Banaś, Mateusz Stróżek, Wiktoria Kreczmańska, Jan Białota, Jan Grudzień, Borys Cuch, Patryk Baryłka, Wiktor Kępa oraz wszyscy uczniowie ze świadectwem z wyróżnieniem.

Artystyczną oprawę wokalną uroczystości zapewniły utalentowane maturzystki: Julia Pszczoła i Maja Jeżak.

Artystyczną oprawę kwiatową przygotowała niezrównana Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Piskała.

Fotorelację i udźwiękowienie opracowali niezmordowani: Antonii Cuch, Michał Staniak i Jakub Leśniak.

Wzruszenia nie kryły dumne wychowawczynie: pani Agnieszka Kacperek (4a), pani Katarzyna Dytkowska (4b), pani Alicja Lewtak-Siczek (4c), pani Iwona Czerniakiewicz-Czyż (4d) i pani Marzanna Piekoś (4e).

Spontaniczne klasyczne salto w tył w garniturze wykonał po odebraniu świadectwa - Jakub Napora.

A wszystko pięknym słowem profesjonalnego konferansjera okrasiła pani Justyna Kowalczyk.

Katarzyna Dytkowska