slider
slider
slider
slider

Grono pedagogiczne

Beata Trzcińska – Staszczyk - dyrektor szkoły

 

 

 nauczyciel matematyki i informatyki; III stopień specjalizacji zawodowej;

 nauczyciel dyplomowany; ekspert z listy MEN do spraw awansu zawodowego nauczycieli, egzaminator egzaminu maturalnego z matematyki;

 Kurs Kwalifikacyjny „Lider WDN w zreformowanej szkole” nadający uprawnienia do projektowania i prowadzenia wewnątrzszkolnego doskonalenia nauczycieli;

 Kurs Kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej;

 szkolenie „Kreowanie wizerunku Rady Pedagogicznej i placówki oświatowej”;

 seminarium naukowe „Jak wspierać nauczycieli w pracy z uczniem zdolnym?”, „Projekt edukacyjny jako metoda pracy z uczniem zdolnym”.

 autorka wielu publikacji dotyczących oświaty w prasie lokalnej i ogólnopolskiej

 
Renata Lenart - wicedyrektor szkoły
 
 pedagog szkolny; specjalność pedagogika opiekuńczo – wychowawcza;

 nauczyciel dyplomowany;

 pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001;
 auditor wewnętrzny;

 Studia podyplomowe w zakresie Psychopedagogiki twórczości;

 kursy: Kreowanie marki placówki oświatowej, Negocjacje i mediacje w sprawach nieletnich, karnych i cywilnych, Wykorzystanie instrumentów ISO 9001 dla doskonalenia procesu wychowania, Zapoznanie ze sposobami wdrażania technologii informacyjnej i możliwościami jej wykorzystania w usprawnianiu zarządzania oraz kreowania wizerunku szkoły, System zarządzania jakością ISO 9001 - Teoria i praktyka tworzenia dokumentacji systemu, Istota i zasady, kursy przygotowujące do realizacji programu profilaktyki środowiskowej dla młodzieży „Śnieżna kula”, „Tak czy nie”, Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, Szkolna interwencja wobec ucznia sięgającego po środki psychoaktywne.

     
    Rafał Cieśla - wicedyrektor szkoły
     
     nauczyciel matematyki i informatyki;

     Studia Podyplomowe z zakresu nauczania informatyki i technologii informacyjnej;

     kursy: „Zaawansowana administracja szkolną strukturą informatyczną”, „Opiekun szkolnej pracowni komputerowej opartej na platformie Macintosh”, „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna w praktyce szkolnej”, „Zaawansowane metody tworzenia stron WWW z elementami wykorzystania projektowania w architekturze klient – serwer”, „Wdrażanie technologii informacyjnej i jej wykorzystanie w usprawnieniu zarządzania oraz kreowaniu wizerunku szkoły”.

     
     
    Grzegorz Paciorek - kierownik internatu
     

     

     nauczyciel – wychowawca internatu; mgr pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej;

     nauczyciel informatyki;

     Studia Podyplomowe Resocjalizacja, Informatyka, Zarządzanie w oświacie i dydaktyka przedsiębiorczości;

     kursy „Praca z uczniem zdolnym”, „Zamówienia publiczne”, System zarządzania jakością ISO 9001”.

     

     
    Dorota Adamczyk – Fiorek
    • mgr fizyki - UW;
    • nauczyciel mianowany;
    • uprawnienia kierownika wycieczek.
     
    Urszula Bińczak
    • wykształcenie wyższe magisterskie – Akademia Rolnicza Lublin;
    • Studium Pedagogiczne – Wojewódzki Ośrodek Metodyczny Lublin;
    • Kurs Kwalifikacyjny z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej – WOM Lublin;
    • Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Rodziny – KUL;
    • kursy: „Narkotyki, ich rodzaje, działanie, skutki zażywania” – Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR, „Profilaktyka Agresji i pomocy wśród uczniów” – PCDZN Puławy, „Jak rozumieć i rozwiązywać sytuacje trudne wychowawczo” – WODN Lublin, „Konflikty i sposoby ich rozwiązywania” – PCDZN Puławy.
    Maria Bligier
    • absolwentka filologii romańskiej i iberyjskiej, specjalność pedagogiczna,
    • nauczyciel dyplomowany,
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. francuskiego
    • certyfikat FCE z j. angielskiego
    • uprawnienia kierownika wycieczek
    • kursy i szkolenia: "Zasady tworzenia programów autorskich", "Podstawy Internetu w dydaktyce szkolnej", "Doskonalenie umiejętności wychowawczych".
    Agnieszka Bodeńko
    • wykształcenie wyższe magisterskie – Politechnika Lubelska Wydział ZiPT;
    • Studia Podyplomowe Nauczanie informatyki i technologii informacyjnej w szkole;
    • nauczyciel mianowany;
    Teresa Bogusz
    • mgr filologii rosyjskiej - UW;
    • nauczyciel mianowany;
    • szkolenie: Koordynator ds. bezpieczeństwa w szkole.
    Andrzej Browarny
    • absolwent UMCS;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • opiekun 1 laureata i 2 finalistów olimpiady geograficznej i nautologicznej na szczeblu centralnym (ogólnopolskim);
    • opiekun 25 uczniów na szczeblu okręgowym olimpiady geograficznej;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z geografii – OKE Kraków.
    Anna Bukowska
    • mgr filologii germańskiej, specjalność dydaktyka j. niemieckiego;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • studia podyplomowe "Edukacja artystyczna" UMCS;
    • kurs kwalifikacyjny "Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza" TWP Lublin.
    Beata Burecka
    • mgr filologii polskiej – UMCS
    • nauczyciel dyplomowany
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. polskiego – OKE Kraków
    • Studia Podyplomowe Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa, Wiedza o kulturze, Etyka.
    Jolanta Chadaj
    • mgr matematyki, specjalność matematyka teoretyczna – UMCS Wydział Mat – Fiz;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • Studia Podyplomowe: Informatyka w szkole – UMCS, Technologia informacyjna – WSEiI, Przygotowanie kadry do prowadzenia kształcenia ustawicznego na odległość – UW;
    • certyfikat z j. niemieckiego ZD na poziomie B1;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z matematyki – OKE Kraków;
    • kursy i szkolenia: Pomiar dydaktyczny w matematyce – WOM Lublin, Język HTML, tworzenie stron www i ich wykorzystanie w dydaktyce – EDUCOM Lublin, Zastosowanie technologii informacyjnej w nauczaniu przedmiotów matematyczno – fizycznych – EDUCOM Lublin.
    Zbigniew Charytanowicz
    • mgr filologii polskiej, specjalizacja pedagogiczna;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. polskiego – OKE Kraków;
    • studia podyplomowe Świat jest jeden! Kształtowanie holistyczne w szkole – KUL;
    • I stopień specjalizacji zawodowej – WODN Lublin;
    • doskonalenie zawodowe: Szkoła letnia dla nauczycieli „Historia i kultura Żydów polskich” – ŻIH Warszawa, Konserwatorium „Myśl – Kultura – Obraz” – ODN Zamość, Kurs dla kierowników szkolnych wycieczek kwalifikowanych, „Metody aktywizujące na lekcjach j. polskiego” – WODN Lublin,
    Monika Cios
    •  mgr biologii – UMCS;
    • studia podyplomowe: „Przyroda dla liceum i szkoły podstawowej”; „Wychowanie do życia w rodzinie”, „Edukacja dla bezpieczeństwa i zarządzanie w sytuacjach kryzysowych”
    •  nauczyciel mianowany
    • uprawnienia kierownika wycieczek
    Paweł Cybula
    • mgr filologii angielskiej – Uniwersytet Śląski;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • absolwent Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu
    • egzaminator maturalny języka angielskiego OKE Kraków.
    Agnieszka Czarnota – Borowiec
    • mgr filologii angielskiej – KUL JP II;
    • nauczyciel mianowany;
    • egzaminator maturalny języka angielskiego OKE Kraków.
     
    Iwona Czerniakiewicz – Czyż
    • mgr filologii polskiej – specjalność nauczycielska – UMCS;
    • Podyplomowe Studium Filologii Polskiej – UMCS;
    • I stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania j, polskiego – WOM Lublin;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. polskiego – CKE Kraków.
    Anna Czernobaj
    • mgr filologii angielskiej UW, specjalizacja metodyka nauczania;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. angielskiego.

    Elżbieta Drapała

    • Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS – Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza
    • Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS. Pedagogika II0;
    • nauczyciel mianowany.
    Katarzyna Dytkowska
    • mgr filologii angielskiej, specjalizacja metodyka nauczania;
    • nauczyciel dyplomowany
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. angielskiego – OKE Kraków.
    Justyna Dzierżak – Tchórzewska
    • mgr filologii romańskiej z profilem iberystycznym – UMCS;
    • nauczyciel mianowany;
    • Specjalistyczny Kurs Doskonalący „Jestem sobą” – SPDN Łódź;
    • Wykorzystanie tablicy interaktywnej na lekcjach języków obcych – LSCDN Lublin.
    Edyta Dzwonnik
    • mgr filologii polskiej – UMCS;
    • nauczyciel mianowany;
    • szkolenia OKE dotyczące matury ustnej i pisemnej z j. polskiego;
    • szkolenia wydawnictw „Stentor”, „Między tekstami”, „Operon”.
    Grażyna Gola – Berbecka
    • mgr filologii polskiej – UMCS;
    • nauczyciel dyplomowany
    • Studia Podyplomowe w Instytucie Wyższej Kultury Religijnej przy KULu;
    • Studia Podyplomowe Wiedza o kulturze – WSEiI;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. polskiego – OKE Kraków;
    • kursy i szkolenia: trzystopniowy kurs Pomiar dydaktyczny – WODN, Techniki plastyczne w pracy z uczniami – PCDZN, Zaburzenia zdrowia psychicznego u młodzieży – PCDZN, Ocenianie wspierające ucznia – PCDZN, Wykorzystanie Internetu w pracy nauczyciela – PCDZN.
    Marzenna Grabczak
    • mgr historii;
    • I stopień specjalizacji zawodowej;
    • Studia Podyplomowe historii – UMCS;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z historii – OKE Kraków;
    • szkolenie „Profil edukacji prawnej i obywatelskiej – CEO;
    • kursy: „Mniejszości narodowe w Polsce” – Edukator, „Europejskie programy edukacyjne” – WODN.
    Wojciech Heczko
    • mgr filologii angielskiej, specjalność metodyka nauczania;
    • nauczyciel mianowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. angielskiego – OKE Kraków.
    Agnieszka Janicka
    • mgr historii - KUL Lublin;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • wychowawca roku 2009;
    • szkolenia: „Public relations w usługach edukacyjnych”, „Kreowanie marki placówki oświatowej”, „Koordynator ds. bezpieczeństwa w szkole”, „Praca z uczniem zdolnym”.

    Agnieszka Kacperek

    • mgr matematyki;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu gimnazjalnego z matematyki – OKE Kraków;
    • europejski certyfikat umiejętności komputerowych ECDL Towarzystwo Informatyczne.
    Barbara Kosior
    • magisterskie przygotowanie pedagogiczne;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • nauczyciel - wychowawca internatu, Przewodniczący Zespołu Wychowawczego w Internacie, Opiekun sekcji samopomocy w nauce,
    • Studia Podyplomowe z psychoprofilaktyki – UMCS;
    • kursy i szkolenia: Kierownik wycieczek szkolnych, „Komunikacja – negocjacja”, „Formy i metody oddziaływań wychowawczych w internacie”, „Rozwiązywanie sytuacji trudnych wychowawczo”, „Profilaktyka agresji i przemocy”, „Projektowanie pracy wychowawczej z uczniem o zachowaniach trudnych wychowawczo”, „Zaburzenia zdrowia psychicznego u młodzieży. Diagnoza. Zasady postępowania i oddziaływania profilaktyczne”. „Psychologiczna pierwsza pomoc na rzecz ucznia w kryzysie”, „Przyczyny niepowodzeń szkolnych”.
    Justyna Kowalczyk
    • mgr wychowania fizycznego - AWF Warszawa;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • instruktor: lekkiej atletyki, gimnastyki i pływania;
    • instruktor Nordic Walking;
    • instruktor piłki siatkowej i piłki ręcznej;
    Anna Kozłowska – Skwarek
    • mgr filologii angielskiej – UW;
    • nauczyciel mianowany;
    • stypendystka 2004 – 2005 Fulbright Teacher Exchange Program;
    • nauczyciel literatury światowej i j. angielskiego jako drugiego języka w Oregonie w Stanach zjednoczonych w South Salem High School w roku akademickim 2004 – 2005.
    Tomasz Kraszewski 
    • mgr historii, KUL Lublin;
    • studia podyplomowe: wychowanie fizyczne z korektywą;
    • kurs kwalifikacyjny - bibliotekoznawstwo, WODN Kursor;
    • I stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania historii;
    • nauczyciel mianowany;
    Iwona Krawczyk
    • mgr chemii – UMCS wydział Chemii;
    • Studium Pedagogiczne – UMCS;
    • Specjalistyczny Kurs Doskonalący – realizacja programu profilaktycznego dla młodzieży „Jestem sobą” – NPDN Łódź;
    • debata „Problemy dotyczące współpracy Wydziału Chemii ze szkołami i nauczycielami przygotowującymi uczniów do Olimpiady Chemicznej – UMCS.
    Patrycja Król
    • mgr wychowania fizycznego UMCS, specjalizacja "Turystyka i rekreacja";
    • podyplomowe studia: "Public relations i komunikacja społeczna" WSPA Lublin;
    Halina Kuflewska
    • mgr filologii polskiej – Wydział Humanistyczny KUL;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. polskiego – OKE Kraków;
    • Podyplomowe Studia Filologii Polskiej w Lublinie;
    • Studium Socjoterapii zorganizowane przez Stowarzyszenie Psychoedukacji i Promocji Zdrowia w Starachowicach;
    • kurs Pomiar dydaktyczny w edukacji polonistycznej – WODN Lublin;
    • Programy nauczania w liceach ogólnokształcących – wybór, modyfikacje, konstruowanie – WODN Lublin.
    Jolanta Kuś-Radowiecka
    • mgr pedagogiki – UMCS;
    • nauczyciel dyplomowany, nauczyciel – wychowawca w internacie, opiekun Samorządu Internatu, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych;
    • Studia podyplomowe – pedagogika resocjalizacyjna – UMCS;
    • Specjalistyczny Kurs Doskonalący przygotowujący do profilaktyki środowiskowej Śnieżna Kula;
    • I i II stopień szkolenia w zakresie problematyki HIV/AIDS i narkomanii;
    • kursy: „Projektowanie pracy wychowawczej z uczniami o zachowaniach trudnych wychowawczo i destrukcyjnych”, „Psychologiczna „Pierwsza Pomoc” na rzecz ucznia w kryzysie”, „Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów”, „Profilaktyka agresji i przemocy”, „formy i metody oddziaływań wychowawczych w internacie”, „Opiekun zajęć pozalekcyjnych w szkolnej pracowni internetowej”.
    Katarzyna Kwiatek – Farion
    • mgr geografii – Akademia Świętokrzyska w Kielcach;
    • Studia Podyplomowe na Wydziale Nauk o rodzinie KUL;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z geografii;
    • kursy i szkolenia: „Zastosowanie technologii informacyjnej w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych” „Doskonalenie umiejętności wychowawczych”, „Opiekun szkolnego Samorządu Uczniowskiego”;
    • akcje charytatywne i ekologiczne: „Pomóż dzieciom przetrwać zimę, „Góra grosza” na rzecz Papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, Sprzątanie Świata, Dzień Ziemi, konkurs czysty las;
    • współpraca m.in. z IUNG, Nadleśnictwem Puławy, Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym.
    Krzysztof Lejwoda
    • mgr filologii angielskiej, specjalizacja: tłumaczenia
    • nauczyciel mianowany
    • opiekun laureata w konkursie jęz. angielskiego na szczeblu wojewódzkim
    • opiekun szkolnej sekcji tenisa ziemnego
    Lucyna Lekan – Kozak
    • mgr teologii – KUL;
    • nauczyciel mianowany;
    • szkolenia: „Klasowy program wychowawczy”, „Bądźmy uczniami Chrystusa”, „Miejsce katechezy: rodzina – parafia – szkoła”, „Uzależnienie wśród dzieci i młodzieży – nasz wspólny problem”.
    Kamila Leń
    • mgr filologii angielskiej – UMCS Lublin;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. angielskiego - OKE Kraków;
    • Kurs kierowników wycieczek szkolnych.
    Piotr Leń
    • mgr wychowania fizycznego – AWF Biała Podlaska;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • trener piłki ręcznej klasy II;
    • ogólnopolskie kursokonferencje dla trenerów piłki ręcznej drużyn ligowych;
    • uprawnienia kierownika wycieczek szkolnych.
    Alicja Lewtak – Siczek
    • mgr filologii polskiej z przygotowaniem pedagogicznym;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. polskiego – OKE Kraków;
    • Podyplomowe Studia z zakresu komunikowania społecznego i dziennikarstwa;
    • szkolenia OKE dotyczące matury z j. polskiego;
    • szkolenia: „Nauczanie wiedzy o kulturze w świetle projektu nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego”, szkolenia z zakresu wykorzystania technologii informacyjnej i komunikacyjnej – „Narzędzia edycji stron www”, „Edukacja multimedialna w praktyce szkolnej”.
    Irena Lisowska - Brzostek
    • mgr chemii – UMCS;
    • nauczyciel mianowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z chemii;
    • opiekun olimpijczyka, 2009 – finalista, 2010 – laureat;
    • szkolenia: „Narkotyki i ich rodzaje”, „Klasowy program wychowawczy”, Kurs dla kierowników szkolnych wycieczek kwalifikowanych.

    Dariusz Łysiak

    • mgr pedagogiki specjalnej – APS im. Marii Grzegorzewskiej;
    • warsztaty: program warsztatowo – stażowy „Studium Przeciwdziałania Patologii Społecznej” – Agencja Doradztwa Zawodowego „AD”, „Mobilizowanie uczniów do pracy” – Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli.
    • „Złoty kluczyk” – wprowadzenie do terapii Miltona H. Ericksona, „Spotkanie, zasoby, proces – kształcenie praktycznych umiejętności pomocy psychologicznej, „Terapia rodzin” – Polski Instytut Ericksonowski;
    • Kurs kwalifikacyjny „Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza” – Studium Doskonalenia Kadr Oświatowych,
    • Specjalistyczny Kurs Doskonalący do realizacji Programu profilaktyki środowiskowej „Śnieżna Kula” – SPDN;
    • "Klasowy program wychowawczy” – WODN „KURSOR”
    Agnieszka Matraszek
    • mgr filologii germańskiej;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • uprawnienia kierownika wycieczek;
    • studia podyplomowe z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej
    Agnieszka Michna
    • mgr matematyki, UMCS Lublin, specj. zastosowania matematyki
    Monika Misztal
    • mgr pedagogiki w zakresie nauczania początkowego i pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej - UMCS;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • doskonalenie zawodowe w zakresie pracy wychowawczej: „Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów”, „Umiejętności negocjacyjne i mediacyjne nauczyciela”, „Psychologiczna pierwsza pomoc na rzecz ucznia w kryzysie”, Profilaktyka agresji i przemocy”, „Formy i metody oddziaływań wychowawczych”;
    • doskonalenie zawodowe w zakresie podnoszenia jakości pracy szkoły: „System zarządzania jakością ISO 9001”, „Wykorzystanie instrumentów ISO 9001 do doskonalenia procesu wychowania”, System zapewniania jakości pracy szkoły”;
    • doskonalenie zawodowe własnych umiejętności zawodowych: I-szej pomocy, „Kurs dla kierowników szkolnych wycieczek kwalifikowanych”, „Technologia informacyjna i komunikacyjna”, „Wykorzystanie Internetu w pracy wychowawczej”.
    Katarzyna Ochmińska
    • mgr matematyki
    • nauczyciel mianowany
    Ewa Panecka
    • magister biologii – UMCS wydział Biologii i Nauk o Ziemi;
    • doktor nauk społecznych - KUL;
    • studia podyplomowe w zakresie wychowania prorodzinnego i seksualnego – KUL;I rok studiów doktoranckich – KUL Wydział Nauk Społecznych;
    • od ponad 10 lat opiekun grup młodzieży pracującej na rzecz puławskiego hospicjum;
    • udział w konferencjach i sesjach naukowych: „Rodzicielstwo zadaniem człowieka”, „Rodzina podstawowym dobrem człowieka”, „Zawód: Nauczyciel – trudności i perspektywy”, „Wczoraj i dziś pedagogiki uniwersyteckiej w świetle życia i twórczości Stefana Kunowskiego”;
    • udział w warsztatach: „Profilaktyka HIV i AIDS”, „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, „Doskonalenie umiejętności wychowawczych”, „Kurs dla kierowników szkolnych wycieczek”.
    Tomasz Piotr Panek
    • mgr historii;
    • Studia Podyplomowe „Konstytucjonalizm”, Organizacja i zarządzanie w sytuacjach kryzysowych”, „Integracja Europejska – Fundusze Unijne”;
    • kurs „Prawa i wolności człowieka” – HFCP;
    • II stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania historii;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • publikacje metodyczne, dydaktyczne.
    Jerzy Pecio
    • mgr wychowania fizycznego na AWF Biała Podlaska;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • Studia Podyplomowe kierunek Edukacja Obronna na AWF Katowice;
    • kierownik sekcji strzeleckich a szkołach i placówkach oświatowo – wychowawczych.

    Piotr Pedryc

    • mgr geografii WSP w Kielcach;
    • nauczyciel mianowany;
    • studia podyplomowe WOS;
     
    Marzanna Piekoś
    • mgr biologii – UMCS;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z biologii – OKE Kraków;
    • kursy: „Kierownik obozów wędrownych” – PTSM Warszawa, „Kierownik szkolnych wycieczek kwalifikowanych”, Kurs językowy dla nauczycieli szkół bilingwalnych – British Council i CODZN,
    • warsztaty: „Aktywizujące metody nauczania – uczenia się” - PCDZN, „Jak rozmawiać z rodzicami” - PCDZN, Doskonalenie umiejętności wychowawczych – PRAESTERNO, Prezentacja i pokaz – PCDZN, Zasady postępowania z odpadami niebezpiecznymi – UM Puławy,
    • doskonalenie zawodowe: Projekt edukacyjny jako metoda pracy z uczniem – ACE, Ekologia i ochrona środowiska w szkołach ponadgimnazjalnych – WODN Lublin.
    Monika Poświatowska
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z matematyki – OKE Kraków;
    • Kurs Kwalifikacyjny z zakresu bibliotekoznawstwa – WODN Lublin;
    • Kurs kierownika wycieczek, obozów wędrownych i innych form turystyki kwalifikowanej – WODN Lublin;
    • Kurs j. angielskiego na poziomie intermediate – Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Puławach.
    Dorota Próchniak
    • mgr pedagogiki;
    • Kurs Kwalifikacyjny z zakresu pedagogiki opiekuńczo wychowawczej – WODN Kursor;
    • Kurs Kwalifikacyjny z zakresu bibliotekoznawstwa – WODN Kursor.
    Jolanta Rokosz – Konieczna
    • mgr psychologii – KUL;
    • Studia Podyplomowe Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza – Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi;
    • nauczyciel mianowany.
    Marek Rzeszutko
    • mgr historii
    • nauczyciel kontraktowy
    Beata Smolarek
    • mgr filologii polskiej, specjalność nauczycielska;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. polskiego – CKE Kraków.
    Edyta Sońta
    • mgr filologii germańskiej, specjalność metodyka nauczania;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. niemieckiego – CKE Kraków.
    Iwona Stępień-Moskalik
    • doktor nauk matematycznych;
    • studia dzienne magisterskie UMCS;
    • doktorat UMCS;
    • studia podyplomowe w zakresie ICT, Informatyki i języków obcych
    Monika Strawa
    • mgr matematyki;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z matematyki – OKE Kraków;
    • uprawnienia kierownika wycieczek szkolnych – PCDZN Puławy;
    • europejski certyfikat umiejętności komputerowych ECDL Towarzystwo Informatyczne.
    Joanna Strzemska-Lejwoda
    • mgr filologii angielskiej, UMCS Lublin, specjalizacja: metodyka nauczania jęz. angielskiego
    • nauczyciel mianowany
    Łukasz Szymanek
    • mgr teologii, specjalizacja nauczycielska – KUL JP II;
    • szkolenie „W poszukiwaniu nowych metod katechetycznych” – KUL JP II;
    • szkolenie „Obecność Biblii w katechezie – KUL JP II;
    • szkolenie „Katecheza dzieci” – KUL JP II;
    • szkolenie „Ocenianie ucznia” – PCDZN Puławy.
     
    Agnieszka Sylwestrowicz
    • mgr chemii, specjalizacja dydaktyka chemii;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z chemii – OKE Kraków.
     
    Paulina Śniegocka
    • mgr wychowania fizycznego – AWF Kraków;
    • uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness – nowoczesne formy gimnastyki;
    • dyplom ukończenia kursu masażu leczniczego I i II stopnia;
    • uprawnienia kierownika wycieczek szkolnych;
    • szkolenia: „Podstawowy kurs udzielania Pierwszej Pomocy”, „Doskonalenie umiejętności wychowawczych”, „Lekcja wychowawcza – lekcja na którą się czeka”.
    Marta Tarnowska
    • mgr filologii angielskiej – UMCS;
    • mgr filologii rosyjskiej – UMCS;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z j. angielskiego – CKE Kraków;
    • stypendystka 2007 – 2008 Fulbright Teacher Exchange Program, nauczyciel j. angielskiego jako drugiego języka, historii USA i ogólnej wiedzy o świecie w Moline High School w Illinois, USA.
    Anna Thiede
    • mgr matematyki – UMCS;
    • Studia Podyplomowe Nauczanie informatyki – Politechnika Lubelska;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z matematyki – OKE Kraków.
    Małgorzata Warchał
    • mgr bibliotekoznawstwa i informacji naukowo – technicznej – UMCS;
    • Studia Podyplomowe Logopedia Korekcyjna;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • uprawnienia kierownika wycieczek szkolnych;
    • szkolenia: ”Biblioteka szkolna jako centrum informacji dla uczniów i nauczycieli”, „Multimedia w pracy nauczyciela – bibliotekarza”, „Biblioteka centrum informacyjno – dydaktycznym szkoły”, „Jak pracować z uczniem trudnym”, „Czytanie dziedzictwa kultury”.
    Alicja Wawer – Lis
    • mgr ekonomii;
    • nauczyciel dyplomowany;
    • Studia Podyplomowe Edukacja obronna;
    • egzaminator egzaminów zewnętrznych z przedmiotów ekonomicznych – OKE Kraków.
    Łukasz Wojciechowski
    • mgr wychowania fizycznego na AWF Biała Podlaska;
    • licencja Fizjoterapii na AWF Biała Podlaska;
    • kurs instruktora piłki siatkowej;
    • kurs instruktora windsurfingu.
    Mariola Wróbel
    • mgr fizyki, specjalność doświadczalna;
    • egzaminator egzaminu maturalnego z fizyki – CKE Kraków;
    • szkolenie na organizatora okręgowych komisji egzaminacyjnych – OKE Kraków;
    • warsztaty przedmiotowo – metodyczne w zakresie zastosowania technologii informacyjnej w nauczaniu przedmiotowym – EDUCOM Lublin;
    • warsztaty doskonalenia zawodowego „Doskonalenie umiejętności wychowawczych” – PRAESTERNO.