slider
slider
slider
slider

Kierunek ekonomiczno-społeczny

Profile te to propozycja dalszego kształcenia dla miłośników przedmiotów humanistycznych, matematyki i uczniów ciekawych świata. W obu profilach proponujemy geografię i wos w zakresie rozszerzonym Jeśli pragniesz dodatkowo rozwijać swoje kompetencje lingwistyczne i uczyć się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym wybierz profil społeczny. Jeśli jednak stawiasz na naukę matematyki w zakresie rozszerzonym wybierz profil ekonomiczny. Oba profile są dla uczniów interesujących się ekonomią, gospodarką, prawem czy problemami społecznymi. Sam stwórz swój indywidualny profil edukacyjny i wybierz odpowiadającą Twoim potrzebom klasę.

O tym, który przedmiot wybierasz zdecydujesz w II semestrze klasy I. Część uczniów będzie uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego rozszerzonego, a część na matematykę w zakresie rozszerzonym, dlatego nie będziesz musiał zmieniać klasy, natomiast będziesz mógł realizować swój indywidualny profil edukacyjny. 

Dodatkowo  będziesz uczęszczać na zajęcia z robotyki w ramach przedmiotu informatyka - co jest nowością na rynku edukacyjnym. Dobierzemy dla ciebie drugi język obcy np.: niemiecki, rosyjski, francuski czy hiszpański.

Klasy o profilu społecznym i ekonomicznym są odpowiedzią na potrzeby uczniów o wszechstronnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. W trakcie nauki nabędziesz podstawowych umiejętności związanych z funkcjonowaniem w warunkach gospodarki rynkowej i będziesz mógł podjąć studia wyższe na wielu wydziałach i kierunkach takich jak: ekonomia, inżynieria zarządzania, finanse, bankowość, zarządzanie i marketing, handel zagraniczny, a także administracja, turystyka, geoinformatyka, kartografia czy geodezja, a tym samym przygotujesz się do prowadzenia własnej działalności, pracy w biznesie czy administracji publicznej.

Jesteś otwarty na świat i posiadasz lub pragniesz rozwijać zdolności matematyczne bądź lingwistyczne wybierz kierunek matematyczno-geograficzny!