slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Konkurs I Know America

Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych i Amerykańską Izbą Handlową zapraszają uczniów szkół średnich w wieku 14-19 lat do wzięcia udziału w konkursie „I Know America 2022”. To już 19. edycja naszego konkursu.

Do wygrania atrakcyjne nagrody:

  • Indeksy na studia pierwszego stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego
  • Miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta dostanie też nagrodę pieniężną na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie.
  • Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy oraz książki.
  • Co roku grupa finalistów przyjeżdża do Warszawy i bierze udział w spotkaniu z dyplomatami z Ambasady USA oraz w wydarzeniach kulturalnych (jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna)

Uczestnicy konkursu „I Know America” sprawdzą swoją wiedzę w trzech etapach. Pierwszy to test jednokrotnego wyboru, drugi to esej na jeden z kilkunastu tematów. Autorzy najlepszych tekstów spotkają się w trzecim etapie, który odbędzie się w Warszawie lub online. Finaliści będą uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych z komisją złożoną z przedstawicieli Ośrodka Studiów Amerykańskich UW, Ambasady Stanów Zjednoczonych i Fundacji Wspomagania Wsi.

Rejestracja uczestników odbywa się na stronie konkursu - www.knowamerica.pl - do 28 października 2021 r.

Wszelkie niezbędne informacje, regulamin oraz harmonogram konkursu dostępne są na stronie: www.knowamerica.pl