slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

List Dyrektora

                                                                                                    Puławy, 26 czerwca 2020 r.

 

Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego
im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach

 

            Mam nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i bezpieczni? Kończy się rok szkolny 2019/2020, który zapamiętamy, jako wyjątkowy. 11 marca 2020 roku wszyscy wstrzymaliśmy oddech. Pamiętam radość, ale i niepewność uczniów, gdy na 2 tygodnie zawiesiłem zajęcia w szkole. Przerwa jednak przeciągnęła się do 3,5 miesiąca. Bezpieczeństwo wszystkich ludzi stało się sprawą najważniejszą. W „czasie zarazy” musieliśmy prowadzić edukację na odległość a korytarze szkolne opustoszały. Nasze domy zamieniły się w szkoły, miejsca pracy, sale gimnastyczne…W czerwcu, mimo istniejącego nadal zagrożenia i dodatkowych obostrzeń przeprowadziliśmy egzaminy maturalne w szkole. Zgodnie z planem odbyło się zdalne zebranie z Rodzicami oraz zdalne klasyfikacyjne Rady Pedagogiczne. Wychowawcy przygotowali świadectwa promocyjne i kończące szkołę oraz nagrody książkowe. Najlepsi uczniowie dostaną nagrody pieniężne i stypendia.

Koordynując i sprawdzając e-maile szkolne w dzienniku, prace domowe, spotkania na Microsoft Teams z Uczniami i Nauczycielami doceniam, jak wszyscy starali się sprostać zadaniu. Tylko dzięki ogromnemu wysiłkowi, zrozumieniu i współpracy dokończyliśmy szczęśliwie rok szkolny.

Jak przed laty śpiewał zespół „Tilt”, tak teraz przywołuję piosenkę, która dodaje otuchy: „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”.

Szczególne gratuluję naszym 231 Maturzystom, którzy zdając egzamin dojrzałości zakończyli trzyletnie nauczanie w naszym Liceum. Są naszą dumą i przyszłością! Swoja Maturę zapamiętają na zawsze, tak jak my ją zapamiętamy – Wasi Wychowawcy, Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi.

Gratuluję Uczniom klas 1 i 2, którzy uzyskali promocje do następnej klasy – z Was również jestem dumny!

Dziękuję wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Wam kochani Uczniowie za współpracę, która była szczególna i wyjątkowa w tym roku szkolnym. 

Co będzie z nowym rokiem szkolnym 2020/2021?

Na chwilę obecną nie ma pewnej odpowiedzi, kiedy wrócimy do budynków szkolnych. Mam wielką nadzieję, że stanie się to 1 września 2020 roku.

Życzę wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji!

Z serdecznymi pozdrowieniami

 

Marek Chrzanowski – dyrektor szkoły