slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

List na Dzień Edukacji

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

Drodzy Uczniowie!

Przed laty Zofia Kucówna, polska aktorka teatralna i filmowa, pedagog i pisarka powiedziała:

„Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (…) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości”.

Obchodzimy dziś, jak co roku, Święto Edukacji Narodowej. Święto ustanowione na pamiątkę powołanej w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej – ministerstwa zajmującego się rozwojem szkolnictwa. Docenionego dopiero po dwustu latach w ustawodawstwie oświatowym, jako polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, a następnie jako Dzień Nauczyciela i Dzień Edukacji Narodowej.

Wiem, że spośród świąt szkolnych, każdy z nas najbardziej lubi uroczyste zakończenie roku szkolnego. Jednak Dzień Edukacji to szczególna chwila, gdy możemy zastanowić się nad rolą i znaczeniem polskiego Nauczyciela, docenić jego trud i codzienną pracę.

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę dużo zdrowia i spokoju, nieustającego optymizmu na przekór czasom, wytrwałości w obliczu wyzwań losu, satysfakcji z pracy z młodzieżą naszego liceum, codziennych powodów do radości, a także wiele zrozumienia i wsparcia. Oby nigdy, a zwłaszcza teraz nie zabrakło Wam entuzjazmu.

Życzę pięknego świętowania…

Z poważaniem

Marek Chrzanowski – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A. J. Czartoryskiego