Honorowi obywatele Puław - absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. A. J. Czartoryskiego
Marian Opania (ur. 1 lutego 1943 w Puławach) – polski aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. A. J. ks. Czartoryskiego w Puławach, a następnie PWST w Warszawie (1964).
Danuta Błażejczyk z domu Cichowska urodziła się w Puławach w 1953 r. W jednym
z wywiadów powiedziała, że początkowo nie wiązała swojej przyszłości ze sceną a chciała zostać nauczycielką albo archeologiem. Studiowała na wydziale Filologii Rosyjskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie i na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zadebiutowała w zespole 31 mil. Później współpracowała z formacją Fly i zespołem Maryli Rodowicz. W 1985 uzyskała zawodowe uprawnienia estradowe w związku z czym otrzymała propozycje współpracy z Włodzimierzem Korczem i Wojciechem Młynarskim. Efektem ich pracy była piosenka „Taki cud i miód”, z którą Pani Danuta zadebiutowała w 1985 w Opolu. Wówczas otrzymała Nagrodę Specjalną Jury za indywidualność artystyczną. Rok później zdobyła Srebrną Lirę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Bratysławie, nagrodę im. Karola Musioła i Bursztynową Paterę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jest założycielką i prezesem Fundacji Apetyt na Kulturę (FAnK), mającej status Organizacji Pożytku Publicznego, zajmującą się promowaniem młodych artystów oraz produkcją ambitnych i ciekawych artystycznie przedsięwzięć
z dziedziny muzyki, teatru i malarstwa. 25 maja 2011 podczas uroczystości w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego została odznaczona przez ministra Bogdana Zdrojewskiego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W 2015 roku obchodziła 30-lecie pracy artystycznej.
Włodzimierz Witold Karpiński (ur. 16 listopada 1961 w Puławach) – Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. A. J. ks. Czartoryskiego w Puławach. W 1990 ukończył studia na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. W 1993 ukończył również studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim, a w 2004 studia podyplomowe w zakresie zarządzania funduszami strukturalnymi i prawa Unii Europejskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.
Polski polityk, samorządowiec, chemik, w 2011 sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, od 2011 do 2013 sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, od 2013 do 2015 minister skarbu państwa. Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.
Małgorzata Barbara Sadurska (ur. 3 grudnia 1975 w Puławach) – polska polityk, urzędniczka państwowa i samorządowa, posłanka na Sejm V, VI i VII kadencji, w 2007 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od 2015 szef Kancelarii Prezydenta RP.
W 2000 ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2003 odbyła studia podyplomowe z zarządzania i organizacji w Lubelskiej Szkole Biznesu. W latach 2002–2005 była członkiem zarządu powiatu puławskiego.
Od 1 czerwca 2007 do 16 listopada 2007 była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 7 sierpnia 2015 prezydent RP Andrzej Duda powołał ją na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP.
Została wyróżniona Medalem „Za zasługi dla Puław” (2010)
Krzysztof Szulowski (ur. 25 maja 1963 w Janowcu) – polski mikrobiolog i samorządowiec, doktor habilitowany nauk weterynaryjnych, profesor nadzwyczajny Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego, poseł na Sejm VIII kadencji.
Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Puławach, a następnie Wydziału Weterynaryjnego Akademii Rolniczej w Lublinie. Stopnie naukowe w zakresie nauk weterynaryjnych uzyskiwał w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – doktora w 1997 (na podstawie pracy pt. Wartość testu ELISA w diagnostyce brucelozy u zwierząt) i doktora habilitowanego w 2006 (w oparciu o rozprawę zatytułowaną Wartość diagnostyczna metody PCR i jej zastosowanie rezerwuaru pałeczek Brucella u zwierząt). Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących mikrobiologii i diagnostyki chorób zakaźnych zwierząt.
Od 1992 zawodowo związany z PIWet-PIB w Puławach. Objął stanowisko kierownika Zakładu Mikrobiologii i profesora nadzwyczajnego w tym instytucie.
Działacz związkowy, przewodniczył komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w PIWet-PZB. W latach 1998–2010 przez trzy kadencje był radnym powiatu puławskiego, był wiceprzewodniczącym, a w trzeciej kadencji przewodniczącym rady powiatu. Członek Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2015 z listy PiS uzyskał mandat poselski.
Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2008).