slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

Nasz młody historyk zwyciężył!

Laur pierwszeństwa w ogólnopolskim konkursie „Więcej niż przyzwoitość” (w ramach obchodów Roku Władysława Bartoszewskiego), został przyznany Mateuszowi Korpysie – uczniowi klasy 3c (profil dziennikarsko –medialny). Finalista w bardzo oryginalny sposób opisał czasy i obowiązki współczesnego pokolenia. Uznał, że przed młodymi, podobnie jak dawniej, stoją wyjątkowe zadania, z którymi należy umieć sobie poradzić.

Wokół nas istnieją poważne problemy natury społecznej, politycznej czy gospodarczej, więc absolutnie nie można ich bagatelizować. Mateusz dokładnie i rzeczowo opisał swoje obowiązki względem ojczyzny, uznał, że czuje się odpowiedzialny za jej dalsze losy. Swoje osiągnięcia natomiast pragnie złożyć na jej ołtarzu, ponieważ ma świadomość, że każde, nawet najdrobniejsze działanie, składa się na jej wielkość!Mateusz w swoim eseju podjął się próby dyskursu historycznego, filozoficznego i etycznego, który przez jury w tej kategorii został oceniony najwyżej.

Serdecznie gratulujemy uczniowi jego elokwencji, dojrzałości, rozległej wiedzy historycznej oraz doskonałego warsztatu językowego. Zasłużoną nagrądą zaś, będzie wycieczka do Berlina.

Edyta Dutkiewicz