slider
slider
slider
slider

Ogromny sukces naszej uczennicy - Grand Prix XXI Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim

W sobotę 9 marca w Centrum Kultury w Lublinie odbył się XXI Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim "Scenes from Shakespeare in English".

Uczennica naszego Liceum Zuzanna Rusek z klasy 2g wystąpiła z autorską interpretacją "Snu Nocy Letniej", zdobywając Grand Prix Festiwalu oraz nagrodę główną w postaci wyjazdu do Wielkiej Brytanii.

W oficjalnym komunikacie pokonkursowym czytamy:
"Jury Festiwalu […] po obejrzeniu 15 inscenizacji teatralnych postanowiło przyznać GRAND PRIX i nagrodę - wyjazd do Wielkiej Brytanii dla […] indywidualności XXI Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim Zuzanny Rusek z I LO im. Księcia A. J. Czartoryskiego w Puławach za stworzenie zdystansowanej, pełnej lekkości kreacji aktorskiej w scenicznym flircie z autorem przeprowadzonym z dużą kulturą językową w teatralnym obrazie "A Midsummer Night's Dream".

[…]

Jury dodatkowo wyróżniło plakat przygotowany przez I LO im. Księcia Adama Czartoryskiego w Puławach do inscenizacji "A Midsummer Night's Dream".

Jury serdecznie dziękuje wszystkim wykonawcom, twórcom i autorom spektakli teatralnych za udział w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim i z satysfakcją podkreśla wysoki poziom artystyczny prezentacji konkursowych. […] Duża wrażliwość psychiczna młodych jeszcze twórców pozwoliła na szerszy i wiarygodny przekaz problemów szekspirowskich bohaterów, którzy stawali się w ich spektaklach współczesnymi ludźmi z otoczenia, którzy cierpią, przeżywają ale też cieszą się i śmieją. Różnorodne poszukiwania formalne i estetyczne, przełamywanie teatralnej sztampy i kanonów oraz świeże odczytywanie twórczości Szekspira sprawiły, że wydarzenia konkursowe były ciekawe, barwne i żywe".

Zwyciężczyni gratulujemy bardzo serdecznie osiągniętego sukcesu, a wszystkich zachęcamy do obejrzenia nagrodzonego występu Zuzanny dostępnego pod adresem: https://youtu.be/bsF86Mz_xZM

opiekun artystyczny Wojciech Heczko