slider
slider
slider
slider

Okulary dla Afryki

Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole wzbogacamy o włączenie się do „III Ogólnopolskiej zbiórki używanych okularów – Okulary dla Afryki

Celem akcji jest zbiórka używanych okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych, które będą podarowane potrzebującym osobom w krajach Afryki podczas misji medycznych.

Osoby chcące wziąć udział w akcji mogą przynieść okulary do biblioteki szkolnej lub zostawić w oznakowanym pudełku przy wejściu do szkoły do dnia 27.09.2019.

Przekazane okulary nie mogą być zniszczone i porysowane. Należy je zapakować do małego (najtańszego) woreczka foliowego.

Do okularów korekcyjnych należy dołączyćmałą kartkę, na której napisane są moce oka prawego (OP) i oka lewego (OL) najlepiej w tej kolejności. Organizatorzy zbiórki proszą, żeby nie zawiązywać woreczków – w trakcie pracy lekarzy w terenie priorytetem są pacjenci i nie chcą tracić czasu na ich rozwiązywanie. Woreczki, w które zostaną zapakowane okulary stanowią substytut futerału na nie,są cennym dodatkiem dla pacjentów w Afryce.

Grażyna Gola – Berbecka
Monika Poświatowska
Małgorzata Warchał