slider
slider
slider
slider

Projekt pod hasłem „Izby Pamięci – restart”

Pragniemy poinformować, że I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego, poprzez uczestnictwo w konkursie zorganizowanym przez Fundację Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego pod hasłem „Izby Pamięci – restart”, znalazła się w elitarnym gronie trzech szkół z całego kraju, które wezmą udział w pilotażowym projekcie polegającym na modernizacji szkolnej Izby Pamięci oraz przekształcenie jej w nowoczesne, multimedialne muzeum.

Szkoła, we współpracy z profesjonalnymi projektantami, przeprowadzi warsztaty edukacyjne dla uczniów na temat projektowania wnętrz muzealnych, pozyskiwania i prezentowania treści historycznych oraz ekspozycji. Ideą jest zmiana myślenia o izbach pamięci poprzez projekty wzorujące się na nowoczesnych ekspozycjach muzealnych Projektanci, po zebraniu materiałów oraz wizji lokalnej, opracują koncepcję modernizacji izby. Projekt – po konsultacji ze szkołą oraz  po uzyskaniu akceptacji – zostanie sfinansowany przez Fundację.

Mamy nadzieję, że atrakcyjny wizualnie wygląd, interaktywny charakter prezentowanych treści i eksponatów posłuży przede wszystkim wzbudzeniu wśród młodzieży zainteresowania historią, a zmodernizowana Izba Pamięci stanie się inspiracją do głębszego poznania historii I LO oraz  dziejów naszego kraju.

Tomasz Piotr Panek

Marek Rzeszutko