slider
slider
slider
slider

Tytuł honorowy Srebrnej Szkoły 2020 dla nas! Coraz wyżej w Rankingu Perspektyw

O 26 miejsc w górę w porównaniu z rokiem 2019 i o 91 miejsc wyżej niż w roku 2018 w Rankingu Polskich Liceów i Techników Perspektywy 2020 wspięło się nasze I LO, osiągając 242 lokatę w Polsce. Jesteśmy na 1 miejscu w powiecie puławskim na 12 miejscu w województwie lubelskim, przed nami tylko najlepsze licea z większych miast: Lublina, Zamościa i Białej Podlaskiej.

Jakie kryteria oceny przyjęła Kapituła Rankingu? Trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach (25%), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (30%) oraz wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%). Nie od dziś wyszukujemy i szkolimy olimpijczyków, kładziemy nacisk na rzetelne przygotowanie do matury i zachęcamy do zdawania przedmiotów dodatkowych. 

Jak podaje źródło Perspektywy: „w wysokie pozycje rankingowe wpisana jest nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół. Z inspiracji dyrektorów szkół i nauczycieli wprowadziliśmy dla najlepszych polskich liceów i techników specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne – potwierdzenie wysokiej jakości ich pracy.”

I LO zdobyło tytuł honorowy Srebrnej Szkoły 2020. Jesteśmy dumni.

Katarzyna Dytkowska