slider
slider
slider
slider

Zapraszamy do I LO i do internatu!

VII FESTIWAL LITERACKA WIOSNA JUŻ OD PONIEDZIAŁKU

Czy we współczesnym świecie można znaleźć czas na pasje literackie? Młodzież naszego Liceum daje odpowiedź twierdzącą, przygotowując się już po raz siódmy do Festiwalu Literacka Wiosna, który rozpocznie się w poniedziałek 20 marca i potrwa do czwartku 23 marca. Pierwszego dnia będziemy gościć pisarza Radka Raka, co wyjątkowo ucieszy miłośników fantastyki. Na spotkaniu autorskim będą mogli zapytać o tajniki warsztatu literackiego.

W kolejne dni odbędą się warsztaty: poetyckie z Kamilem Brewińskim, wykonywania zakładek artystycznych do książek z Katarzyną Kutą,  kreatywnego pisania z Maciejem Tuorą oraz  kaligraficzne z Renatą Horbaczewską. Ważnym wydarzeniem stanie się prapremiera „Tanga” Mrożka w wykonaniu szkolnego teatru. Uczniowie odwiedzą Centralną Bibliotekę Rolniczą w Puławach. W ramach VII Festiwalu Literacka Wiosna został ogłoszony konkurs plastyczny na ilustrację wybranego wiersza Wisławy Szymborskiej. Zgłoszono bardzo ciekawe prace, które cechuje różnorodna technika i wysoki poziom artystyczny. Można je oglądać na parterze szkoły, a ocenione zostaną przez uczniów oraz nauczycieli w głosowaniu internetowym.

Honorowy patronat nad VII Festiwalem Literacka Wiosna objęła Starosta Puławski Danuta Smaga, a patronat medialny objęło Polskie Radio Lublin.

Autorem plakatu jest absolwent naszej szkoły – Bartłomiej Grudzień, który ukończył Instytut Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Rzeszowie. To już szósty plakat projektowany przez pana Grudnia dla Festiwalu Literacka Wiosna, za co jesteśmy wdzięczni.

Mamy nadzieję, że rozmowy o literaturze odkryją przed czytelnikami wiele światów, które inspirują, rozwijają wyobraźnię i dostarczają emocji.

Organizatorzy VII Festiwalu Literacka Wiosna

Beata Burecka, Jolanta Konieczna,
Halina Kuflewska, Monika Poświatowska, Małgorzata Warchał