slider
slider
slider
slider

W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku

Po długiej przerwie powracamy do gier fabularnych na żywo w I LO. Właśnie odbyła się pierwsza część scenariusza przeznaczonego do Alien RPG: umiejscowionej w uniwersum „Obcego” zdobywczyni tytułu najlepszej gry fabularnej 2019 roku.

Warto tutaj przypomnieć, czym są gry fabularne, (ang. „role-playing games”), które łączą w sobie elementy interaktywnej opowieści, odgrywania ról oraz gier planszowych. Podczas pojedynczej rozgrywki, potocznie nazywanej „sesją”, jeden z uczestników pełni rolę Mistrza Gry (ang. „Game Master”): narratora kreującego świat, w którym żyją odgrywani przez pozostałych uczestników Bohaterowie Graczy (ang. „Player Characters”). Przed sesją MG przygotowuje scenariusz z otwartą strukturą pozwalającą na zmiany w zależności od tego, jakie działania podejmą bohaterowie. Tak więc w przeciwieństwie do filmu czy sztuki teatralnej, gry fabularne pozwalają na zabawę przewyższającą stopniem interaktywności nawet najbardziej rozbudowane gry komputerowe.

Podczas omawianego spotkania gracze wcielili się w role wysłanników korporacji Weyland-Yutani mających za zadanie zbadać zmierzający ku Ziemi statek kolonizacyjny „Przymierze”, który nieoczekiwanie pojawił się w obrębie Układu Słonecznego. Bohaterowie dotarli do Matki, głównego komputera statku, oraz aktywowali wrota hangaru, co pozwoliło na wprowadzenie do środka promu ze wsparciem. Jednak poza promem do hangaru wdarło się coś jeszcze… Ponadto każda postać ma swoje własne cele, nierzadko kolidujące z celami pozostałych. Jak potoczą się ich dalsze losy, przekonamy się już za tydzień.

Obecnie w naszej szkole istnieje możliwość zagrania w następujące systemy: wyżej wspomniany Alien, również osadzony w filmowym uniwersum Star Wars WEG, horrory Call of Cthulhu i Delta Green, oraz dziejący się na Wyspach Brytyjskich system urban fantasy Liminal.  Aby uzyskać więcej informacji oraz omówić możliwe terminy ewentualnych sesji należy skontaktować się z opiekunem pracowni języka angielskiego A3.

Paweł Cybula